Guild Wars 2: Dziś premiera. W Tyrii i na świecie

Guild Wars 2
Po siedmiu latach od premiery Guild Wars, dziś oficjalnie wystartowały serwery gry Guild Wars 2. Gry MMO, która jednak bardzo się różni od konkurencji.
Akcja Guild Wars 2 rozgrywa się 250 lat po wydarzeniach z Guild Wars: Eye of the North. Zmieniły się zresztą nie tylko czasy, ale i technologie. Ten rozwój przekłada się też na architekturę, stroje czy detale otaczającego nas świata. Z drugiej strony część świata pogrążyła się w wojennej pożodze – za sprawą smoków. A skoro jesteśmy już przy świecie gry: tym razem będzie można pływać i zwiedzać podwodny świat.

Guild Wars 2

W grze do wyboru mamy pięć ras:
Ludzi, Charrów, Nornów, Asurów i Sylvari

i osiem klas:
łowca, wojownik, złodziej, strażnik, Mesmer, elementalista, inżynier i nekromanta.

Tworzonemu przez nas bohaterowi określamy też po krótce jego własną historię, co ma spore znaczenie, po w Guild Wars 2 fabuła nie jest tylko dodatkiem. A potem levelujemy (maksymalnie do 80 poziomu) i zdobywamy nowe umiejętności. Inaczej niż w większości takich gier, nasza postać może używać każdej broni; ma tu żadnych ograniczeń klasowych.

Jednak najciekawiej zapowiadają się tu questy. Nie trzeba z nikim rozmawiać, żeby dostać zadanie typu idź, zabij 10 szczurów, przynieś mi ich uszy. Twórcy przygotowali dynamiczny system wydarzeń. Mijając jakoś wioskę dowiemy się, że właśnie jest atakowana. Możemy przyłączyć się do obrońców i innych graczy, albo pójść dalej. Wkraczając na nowy obszar będziemy się dowiadywać o kolejnych tego typu wydarzeniach. A sposób ich rozwiązania będzie z kolei wpływał na dalszą sytuację w regionie.

Guild Wars 2

Nie mniej intrygująco zapowiada się walka; również opracowana od nowa. Uniki, pady, przewroty, kombinacje ciosów... A na koniec są jeszcze lochy – wielkie, pełne stworów i przeznaczone dla graczy na maksymalnym poziomie.

Również dziś ruszyła nieoficjalna polska wikipedia Guild Wars 2, pełna informacji o świecie gry, postaciach, ekwipunku, rzemiośle... znajdziecie ją TUTAJ.

Guild Wars 2

Zdjęcia

  • Guild Wars 2
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać