Grimind: Mały horror na Halloween

Grimind

Grimind: Premiera gry została wstępnie zaplanowana na grudzień

Ile osób potrzeba do zrobienia gry? Czasami wystarczy jedna. Paweł Mogiła właśnie opublikował demo swojej gry Grimind.
Paweł Mogiła jest studentem Uniwersytetu Jagielońskiego.
– Tworze także w pojedynkę grę niezależną pod nazwą Grimind, która wyjdzie na PC w połowie grudnia tego roku. Oczywiście jest też polska wersja językowa. Wersje na Linux i Mac są bardzo prawdopodobne trochę później – pisze twórca gry.

Grimind doczekało się już dema, które można pobrać z oficjalnej strony gry (czyli stąd).

Akcja gry rozgrywa się w tajemniczej jaskini. My kierujemy poczynaniami niewielkiego stworzenia, a naszym celem jest wydostanie się z jaskini. Nie będzie to łatwe...

– Grimind nie jest łatwą grą, wiec możesz zapomnieć o trzymaniu jednego przycisku i przechodzeniu leveli. Oprócz wyzwań zręcznościowych, jest jeszcze duża liczba zagadek do rozwiązania – przekonuje Paweł Mogiła.

Zagadki bazują na zaawansowanej fizyce: każdy ruchomy obiekt może być ciągnięty, noszony lub rzucany. A nasz bohater będzie nam w międzyczasie opowiadał o tym, co czuje i co myśli. A jeszcze po drodze gra będzie nas straszyć.

Na stronie Grimind można też przedpremierowo zamawiać grę (za 10 dolarów. Ci, co zapłacą więcej, dostaną więcej: na przykład sekretne pomieszczenie wedle własnego pomysłu). Gra trafiła też Steam Greenlight.


Grimind

Zdjęcia

  • Grimind

Wideo

Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać