Grand Theft Auto V: Rekord sprzedaży w Polsce

Grand Theft Auto V

Według analityków zajmujących się branżą gier, Grand Theft Auto V tylko w tym roku ma dać dochód rzędu 1,6 miliarda dolarów.

60 000 – tyle egzemplarzy Grand Theft Auto V poszło się w Polsce w ciągu pierwszych 24 godzin sprzedaży gry. To oznacza, że GTA V jest najszybciej sprzedającym się tytułem w historii polskiej branży gier.
O tym, że Grand Theft Auto V będzie bić rekordy, było wiadomo już dawno. To w końcu najdroższa gra historii.

W Polsce, jeszcze przed premierą gracze zamówili ponad 30 000 gier. Teraz polski dystrybutor, Cenega Poland, podał pierwsze oficjalne wyniki sprzedaży. W ciągu pierwszych 24 godzin sprzedano 60 000 sztuk GTA V. A warto pamiętać, że gra jest dostępna tylko na PlayStation 3 i Xbox 360.

– Biorąc pod uwagę ilość sprzedanych egzemplarzy na D1 bez wątpienia mogę powiedzieć o najbardziej spektakularnym otwarciu, pobiliśmy wszelkie rekordy sprzedaży ilościowej w historii gier w Polsce – komentuje Adam Suchenek, menadżer działu gry i programy w firmie Empik.

W podobnym tonie wypowiada się Stefan Białek z Media Saturn Holding Polska: – Bezprecedensowe zainteresowanie klientów GTA V od momentu uruchomienia nocnych sprzedaży w sklepach Media Markt i Saturn potwierdza rangę tego tytułu. To zdecydowanie  jedno z najlepszych  otwarć w historii branży.

Zdjęcia

  • Grand Theft Auto V
Komentarze
szostak21
szostak21 śr., 2013-09-18 18:07

jak by doliczyc zamówienia z

jak by doliczyc zamówienia z Amazona to pewnie byłoby deczko więcej :)