GeForce Experience: Żeby lepiej się grało

GeForce Experience

Aplikacja GeForce Experience ma znajdywać najlepsze dla naszego komputera ustawienia w ponad 30 grach.

Tylko niecałe 20 proc. graczy na całym świecie zadaje sobie trud zmieniania ustawień gry tak, by znaleźć najbardziej optymalne – a przy okazji – komfortowe ustawienia. Tak przynajmniej twierdzą eksperci z firmy Nvidia i chcą sprawę uprościć. A to za sprawą aplikacji do automatycznej optymalizacji.
Nie trzeba się zbyt długo zastawiać, by dojść do wniosku, że aplikacja będzie działać tylko na komputerach wyposażonych w karty Nvidii (a dokładnie chodzi o serie 400, 500, 600 lub wyższe).

Aplikacja będzie działać w ponad 30 grach. Co będzie robić?

Optymalne, nie najwyższe z możliwych, ustawienia to komfortowa gra i największa przyjemność z grania – to główne założenie. Jedno kliknięcie i gra ma wyglądać i działać w sposób najlepszy z możliwych na danym komputerze.

Owszem, część gier sama zaproponuje optymalne ustawienia dla naszej konfiguracji, ale nie zawsze przyniesie to dobry efekt. Można takich samemu poszukać, ale nie każdemu się chcę. I nie każdy musi przecież wiedzieć, co wyłączyć, żeby gra chodziła szybciej, etc.

Główną funkcją GeForce Experience ma być automatyczne rozpoznanie możliwości technicznych naszego komputera, wymiana informacji poprzez połączenie się z zasobami Nvidia w chmurze oraz zaproponowanie optymalnych ustawień dopasowanych dla wybranej gry do GPU, CPU, monitora i systemu. Wbudowany mechanizm podglądu gry po każdorazowej zmianie ustawień pozwala wybrać indywidualnie takie opcje, które są najlepsze, a przede wszystkim pokazują, co oznaczają dane efekty.

A działa to tak:Tymczasem rusza już GeForce Experience Closed Beta w której 10 000 użytkowników będzie miało okazję zarejestrować się i przetestować aplikację. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Zdjęcia

  • GeForce Experience
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać