Football Manager 2016: Premiera dla trenera

Football Manager 2016

Football Manager 2016

Fot. Sports Interactive

To już jedenasta odsłona najpopularniejszej piłkarskiej strategii. Czego można się spodziewać po grze Football Manager 2016?
To, co rzuca się w oczy, to nowy interfejs użytkownika.
Nowy, ale z elementami starego, bo wrócono do sprawdzonego rozwiązania ze starszych wersji gry, przywracając boczny pasek menu z wszystkimi kluczowymi opcjami rozgrywki.

Więcej dzieje się wokół nas, czyli menadżerów. Na początku naszej rozgrywki wybieramy nie tylko swój wygląd, ale także poziom doświadczenia i... licencję (a w trakcie gry można wyrabiać kolejne stopnie), co ma wpływ na umiejętności przez nas posiadane.

Jedną z najistotniejszych nowości jest poprawienie sztucznej inteligencji, co uatrakcyjnia rozgrywkę.
Odświeżona została także grafika. Tryb 3D wydaje się bardziej realistyczny. Może dlatego, że twórcy dodali do niego blisko 4 tysiące nowych animacji. Pojawiła się także możliwość wyświetlania paska kondycji nad głową zawodnika biorącego udział w akcji.

Football Manager 2016 to także lepszy kreator stałych fragmentów gry i nowy zestaw do analizy skrótów. Uaktualniono rynek transferowy, sprawiając, że stał się bardziej realistyczny, zmieniono sposób opisu i leczenia urazów, poprawiono zasady rozgrywek i zgłaszania składu.

Usprawniono także pracę skautów, którym teraz możemy nakazać obserwację nie tylko regionów czy państw, ale także konkretnych turniejów.

Ci, którym nie wystarcza gra w zwykłym trybie, mogą spróbować sił ze znajomymi w Fantasty Draft. Kolejna nowość Create-A-Club, gdzie tworzymy własny klub.

Twórcy Sports Interactive nie zapomnieli też o rosnącym rynku użytkowników smartfonów i tabletów. Z myślą o nich przygotowali dwie dodatkowe wersje gry.
Football Manager 2016 Mobile bez problemu odpalimy na mniej wydajnych urządzeniach, ale opcje gry zostały mocno okrojone, a baza danych zawężona.
Posiadacze nowocześniejszych smartfonów mogą zainteresować się wersją Touch, oferującą ponad 100 grywalnych lig z 50 krajów. Co ważne save'y z touch będą kompatybilne z wersją PC. Obie mobilne wersje mają się pojawić jeszcze w tym roku. 

Zdjęcia

  • Football Manager 2016
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać