Filary Ziemi: szczegóły polskiego wydania (wideo)

Filary Ziemi

Tórcy gry Filary Ziemi ze studia Daedalic Entertainment chwalą się ręcznie rysowaną oprawą graficzną

Fot. Daedalic Entertainment/Wydawnictwo Techland

Będzie gra, będzie ścieżka dźwiękowa, będzie fragment najnowszej powieści Kena Folleta zatytułowanej Słup Ognia. Co jeszcze znajdziemy w zestawie Filary Ziemi: Edycja Kingsbridge?
Gra Filary Ziemi, za którą odpowiada studio Daedalic Entertainment, to dwuwymiarowa przygodówka oparta na słynnej, popularnej i przetłumaczonej na wiele języków powieści Kena Folleta pod tym samym tytułem.

Gra została podzielona na trzy księgi zawierające po 7 rozdziałów. Pierwsza z nich - Księgi popiołów - zadebiutuje już 15 sierpnia. Daty premier kolejnych ksiąg - Siejąc wiatr i W oku cyklonu - powinny zostać przez twórców podane już podczas sierpniowych targów Gamescom.

Akcja samej gry (tak jak i powieści) zabierze nas do XII-wiecznej Anglii, gdzie w Kingsbridge rozpoczyna się budowa wielkiej katedry.

Wcielimy się w jedną z trzech postaci: Jacka, Alienę oraz Philipa.
Mnich Philip zostaje przeorem opactwa Kingsbridge. Samą budowę ma nadzorować architekt Jack, zaś Aliena (i jej młodszy brat Richard) muszą sobie radzić sami, po uwięzieniu i straceniu ich ojca, hrabiego Shiringa.

Twórcy gry podkreślają, że to jeden z najambitniejszych projektów realizowanych przez studio Daedalic, co ma jeszcze podkreślić ścieżka dźwiękowa zrealizowana przez praską orkiestrę FILMharmonic i ręcznie rysowana oprawa graficzna.

A tymczasem Wydawnictwo Techland podzieliło się informacjami na temat polskiego wydania gry, która ukaże się w Edycji Kingsbridge.
Ta pojawi się w sprzedaży 15 sierpnia. Cenę ustalono na 79,90 złotych.

Co dostaniemy w zamian? Oczywiście samą grę, a do tego fragment powieści Słup Ognia, zakładkĘ do książki z motywami z Filarów Ziemi i cyfrową ścieżkę dźwiękową.
Wszystko razem prezentuje się tak:

Filary Ziemi Edycja Kingsbridge 

Zdjęcia

  • Filary Ziemi
Komentarze
Klaudix89
Klaudix89 wt., 2017-07-18 15:19

Filary

Zapowiada się bardzo ciekawie!