Farming Simulator 2013 kontra Symulator Farmy 2013

Farming Simulator 2013
Wojna na traktory: jedni mają prawa do gry, inni do nazwy i problem gotowy. Rozpoczyna się walka o to, która gra jest jedynie słuszna.
Sprawa wygląda tak: za tydzień, 26 października, do sklepów trafi gra Farming Simulator 2013. Wydaje ją Cdp.pl.

Natomiast 15 listopada pojawi się gra Symulator Farmy 2013. Tu wydawcą jest Techland.
W czym problem?

Wcześniej gry studia Giants Software (znane też jako Landwirtschafts Simulator) wydawał w Polsce Techland i wówczas pojawiła się nazwa Symulator Farmy, a sama gra przez długi czas okupowała listy najlepiej sprzedających się gier w Polsce. Kontynuacją tej gry jest Farming Simulator 2013.

Natomiast Techland pod swoją nazwą wydaje już inną grę (Agrar Simulator stworzony przez studio Acta Logic), choć o tym samym. I nic dziwnego, że potencjalni gracze mają problem. I tu, i tu jeździ się traktorem, sieje, orze i nawozi. Nawet okładki są podobne.

Stąd oświadczenie studia Ginats Software odpowiedzialnego za grę Farming Simulator 2013:

Drodzy gracze
Jako firma Giants Software, twórcy serii Farming Simulator, pragniemy, aby każda nasza gra była jak najbardziej profesjonalna i rozbudowana. Wierzymy, że doświadczenie, które zdobyliśmy przez ostatnie lata, tworząc kolejne części Farming Simulator, pozwoli nam sprostać Waszym wymaganiom i dostarczyć rozgrywkę na najwyższym poziomie.

Zwróciliśmy uwagę, że na polskim rynku pojawi się wkrótce symulator podobny do naszej gry. Chcemy z całą stanowczością podkreślić, że Symulator Farmy 2013, wydawany przez firmę Techland, nie jest kontynuacją gry Symulator Farmy 2011. Najnowszą odsłoną serii, która cieszy graczy od 2008 roku, jest Farming Simultor 2013. Ubolewamy nad tym, że wielu klientów, ze względu na łudząco podobną okładkę oraz nazwę gry, może pomylić dwa wspomniane wyżej tytuły. Tym niemniej nie boimy się konkurować pod względem poziomu jakości naszego produktu. Ponadto jesteśmy pewni, że Wy jako klienci docenicie jakość naszej dobrze ugruntowanej serii także w przyszłości.

Do komunikatu dołączono też wszystko wyjaśniającą infografikę o różnicach między poszczególnymi rodzajami farmy:Więcej o grze Farming Simulator 2013
Więcej o grze Symulator Farmy 2013

Zdjęcia

  • Farming Simulator 2013
Komentarze
karglard
karglard ndz., 2012-12-16 16:30

Są lepsze!

Porównanie tych dwóch tytułów całkiem fajne. Sam jednak ze swojej strony jako fan gier rolniczych, symulatorów itp. poleciłbym dwie inne gry: Maszyny Rolnicze 2013 i Symulator Starej Farmy 1962. Mnie bardziej przekonały i wydaje mi się, że zwolennicy takich gier też będą zadowoleni!
A gra jest łatwo dostępna np.: http://www.wkiosku.com/index.php?option=com_content&view=article&id=651:cdmaniak62012&catid=45:gry&Itemid=175