Fallout 4: 750 milionów dolarów, czyli udane wyjście z krypty

Fallout 4

Fallout 4

Fot. Bethesda

W dniu premiery do sklepów wysłano 12 milionów gier, co wygenerowało sprzedaż na poziomie 750 milionów dolarów. Przy okazji Fallout 4 pobił też rekord na Steamie.
Twórcy gry Fallout 4 - Bethesda - postanowili się trochę poprzechwalać.
Na premierę (10 listopada) do sklepów na całym świecie wysłano 12 milionów egzemplarzy gry, co co wygenerowało sprzedaż na poziomie ponad 750 milionów dolarów.

Edycja kolekcjonerska - Fallout 4 Pip-Boy Edition - została najszybciej sprzedającą się edycją kolekcjonerską w historii gier.

Gra zaliczyła też rekord na platformie Steam w liczbie jednoczesnych uruchomień dobijając do wyniku ponad 470 000 graczy (więcej mają czasami tylko DOTA 2 i Counter Strike: Global Offensive wydane przez stojącą za platformą Steam firmą Valve).

Kolejny rekord należy do aplikacji Fallout Pip-Boy w iTunes App Store.

- Bardzo dziękujemy naszym fanom, dzięki którym to wszystko jest możliwe - skomentował w oficjalnym komunikacie Todd Howard, dyrektor projektu Fallout 4. - Po czterech latach produkcji przekazujemy nasze dzieło w ręce graczy. Teraz to oni mogą kształtować ten świat wedle własnego uznania. Nie możemy się doczekać, kiedy usłyszymy o ich przygodach. 

Zdjęcia

  • Fallout 4
Komentarze
ZicZac
ZicZac wt., 2015-12-01 01:20

Rozumiem hype

Wszędzie tylko o Falloucie było przez miesiąc. Sam też kupiłem licząc, że będzie choć trochę lepiej niż przy trójce... ale jest gorzej. SPECIAL bez sensu, dialogi pocięte, RPG już prawie w tym nie ma... A jak to tyle zarabia, to następna część będzie już nie wiadomo czym.