Europa Universalis IV: Data premiery, dodatki i nowy zwiastun (wideo)

Europa Universalis IV

Premiera gry Europa Universalis IV: 13 sierpnia

Fot. Paradox Interactive

Tu czytanie samej instrukcji zajmie Ci więcej czasu niż przejście kampanii w jakieś strzelaninie. A kiedy będzie się można zabrać za studiowanie i granie w Europa Universalis IV?
A już niedługo, bo 13 sierpnia. Taką datę podali dziś twórcy gry, czyli Paradox Interactive.

Grę można już zamawiać. Z tej okazji są już oczywiście specjalne DLC i różne wersje samej gry. Takie czasy…
Co dostaną ci, którzy zamówią grę przed premierą?
Na początek DLC 100 Years War Unit Pack, czyli 11 dodatkowych modeli jednostek. W lipcu i w sierpniu pojawią się jeszcze trzy iinne dodatki.
A zamówić można jedną z dwóch wersji: standardową za 39,99 dolarów, lub Digital Extreme Edition za 44,99 dolarów. W tej ostatniej jest jeszcze więcej pomniejszych dodatków. Wszystkie szczegóły znajdziecie na oficjalne stronie serii i w specjalnym zwiastunie:A co to w ogóle za gra?
Europa Universalis to jedna z najbardziej znanych serii gier strategicznych. Wybieramy jedną z blisko 250 nacji i kierujemy nią przez kilka stuleci. Od połowy XV wieku po epokę oświecenia.

I nie jest to łatwe, po musimy się zająć właściwe wszystkim. Polityka zagraniczna, handel, badania naukowe, rozwój gospodarczy, polityka wewnętrzna, ekspansja militarna i kolonialna, religia, sprawy społeczne… A wszystko oparte jest na bardzo solidnej bazie historycznej. W grze znajdziemy tysiące nazwisk i wydarzeń znanych z podręczników do historii.

A wszystko wygląda tak:


 

Zdjęcia

  • Europa Universalis IV
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać