Enemy Front: Wojna zacznie się w czerwcu

Enemy Front

Enemy Front

W minionym roku firma CI Games miała ponad 107 milionów złotych przychodu. Główna w tym zasługa gry Sniper: Ghost Warrior 2, którą kupiło ponad półtora miliona graczy. Czy podobny sukces osiągnie gra Enemy Front? Przekonamy się już w czerwcu.
Polskie studio CI Games podało oficjalną datę premiery gry Enemy Front: 10 czerwca w Ameryce, 13 czerwca w Europie. Na PC, PlayStation 3 i Xbox 360.

- Jesteśmy w ostatniej fazie realizacji Enemy Front. Prace przebiegają zgodnie z założeniami. Planujemy światową i polską premierę Enemy Front w czerwcu 2014 roku - mówi Marek Tymiński, prezes zarządu CI Games SA. - 10 lat temu akcja praktycznie co drugiego shootera rozgrywała się w czasie Drugiej Wojny Światowej. Za to od ponad 5 lat właściwie żadna typowa gra w tym gatunku nie powróciła do tej epoki. To dla nas bardzo duża szansa.

To fakt. Pytanie tylko, jak zostanie wykorzystana. W przypadku wspomnianej gry Sniper: Ghost Warrior 2 było tak sobie. gra zebrała raczej słabe recenzje (naszą znajdziecie TUTAJ), ale CI Games i tak chwali się wynikami sprzedaży: dwójka znalazła 1 500 000 nabywców, a obie części: 5 000 000.

Czego można się spodziewać po Enemy Front?
Gra powstaje dość długo, a po drodze zdążyła zaliczyć parę poważnych zmian. Ostatnio twórcy uderzyli w bardziej podniosłe tony publikując zwiastun o Powstaniu Warszawskim, które ma być w grze bardzo ważne.
W grze wcielimy się w amerykańskiego korespondenta wojennego polskiego pochodzenia, Roberta Hawkinsa. Razem z nim weźmiemy udział w wielu akcjach na frontach II wojny światowej. Mają być otwarte mapy i spora swoboda w wyborze sposobu działania.
Gra powstaje - podobnie jak Sniper: Ghost Warrior 2 - na silniku graficznym CryEngine 3, co teoretycznie powinno gwarantować dobrą oprawę graficzną.

Zdjęcia

  • Enemy Front
  • Enemy Front
  • Enemy Front
  • Enemy Front
  • Enemy Front
Komentarze
Loki_toki
Loki_toki śr., 2014-03-26 01:43

W końcu!

W końcu konkret! I to jaki! Enemy Front przed wakacjami, Lords of the fallen pod koniec roku, tylko nowy Wiedźmin w przyszłym. Polski biznes zaczyna się kręcić i dobrze, bo możemy pokazać że też potrafimy robić gry. Trailer zrobiony genialnie, jeśli pokazuje to jaki ma mieć gra klimat to ten okres do czerwca wydaje się być zbyt długi. Nie pozostaje nic innego jak tylko czekać na wydanie, chyba że jeszcze czymś ta firma mnie zaskoczy jeśli chodzi o enemy front, ale to była by już chyba czysta abstrakcja! 

ZicZac
ZicZac śr., 2014-03-26 14:54

Po ostatnim snajperze

@Loki_toki:

jestem ostrożny wobec gier CI Games. Jasne, chciałbym dobrego shootera w czasach II wojny światowej, Powstanie też brzmi intrygująco, ale problem jest taki, że CI Games jeszcze nie zrobiło dobrej gry. I nie mówię tu o wcześniejszych produkcjach typu Code of Honor, ale tych najnowszych.

Polecamy