Elite: Dangerous. 55 systemów gwiezdnych czeka na graczy (wideo)

Elite: Dangerous

Premiery gry Elite: Dangerous powinnismy się doczekać jeszcze w tym roku

Dziś studio Frontier Developments wydało pierwszy etap bety swojej kosmicznej gry Elite: Dangerous. Beta 1 to wspomniane 55 systemów gwiezdnych, które znajdują się na rozszerzonym obszarze odwzorowującym Drogę Mleczną wokół konstelacji Wolarza.
Zwiększona przestrzeń gry, jak zachęcają twórcy, pozwoliła też na większą różnorodność ciał niebieskich, portów gwiezdnych i systemów handlowych, dodając do świata wiele nowych cech i ulepszeń, które wzbogacają i urozmaicają rozgrywkę.

W punktach wygląda to tak:
  • system misji online
  • możliwość tekstowej lub głosowej komunikacji pomiędzy graczami
  • możliwość zarządzania listą znajomych
  • możliwość grania w prywatnej grupie
  • opcja jednoosobowego grania online
  • tworzenie przejrzystych map handlowych
  • zużycie paliwa
  • autopilot do bezpiecznego lądowania w portach gwiezdnych
  • dodatkowy ciężki myśliwiec Viper i średni transportowiec Lakon Type 6
Beta 1 jest dostępna tylko w języku angielskim, ale w przyszłości pojawią się i inne języki; w tym polski.

– Beta 1 jest kolejnym kamieniem milowym dla rozwoju Elite: Dangerous. Rozszerza rdzeń rozgrywki dodając wiele użytecz-nych funkcji oraz Beta 1 końcową fazę rozwoju gry. Chcemy jeszcze raz podziękować wszystkim graczom fazy Alpha i Premium Beta za dostarczenie nam wielu ważnych informacji. Cieszymy się, mogąc powitać wielu nowych użytkowników Elite: Dangerous i czekamy na opinię na temat dodanych funkcji i powiększenia świata – mówi David Braben, szef Frontier Developments.

Dostęp do Bety 1 (a w efekcie także do finalnej wersji gry) kosztuje 50 funtów, a zakupów możemy dokonać TUTAJ.

A co to w ogóle za gra ten cały Elite: Dangerous?
Frontier Developments to firma założona 30 lat temu przez Davida Brabena, współautora gry Elite. Środki na Dangerous pocho-dzą m.in. ze zbiórki na Kickstarterze.

Akcja gry zabierze nas w przyszłość; w czasy, gdy większość systemów planternatych została w mniejszym lub większym stop-niu skolonizowana. My na dzień dobry dostajemy mały statek, drobną kwotę i... reszta już zależy od nas. Wszechświat stoi otworem, a my latamy, badamy, handlujemy, walczymy i poszukujemy. Pełna swoboda. Kiedy nas stać, zmieniamy statek na lepszy albo usprawniamy obecny.
Twórcy zapowiadają wielki "świat" gry, zaawansowaną ekonomię i model lotu z uwzględnieniem praw fizyki. A na dokładkę kosmiczne bitwy.


Elite Dangerous
Elite Dangerous
Elite Dangerous
Elite Dangerous
Elite Dangerous


Zdjęcia

  • Elite: Dangerous
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać

Polecamy