Elex: O co w tym wszystkim chodzi (wideo)

Gra Elex

Elex

Fot. Piranha Bytes

Gra, która w Polsce prawie na pewno dobrze się przyjmie. W końcu Elex to nowy tytuł twórców kultowego (w tym przypadku to słowo rzeczywiście pasuje) Gothica.
Niemieckie studio Piranha Bytes to przede wszystkim seria Gothic (nie licząc zrobionej przez innych ludzi części czwartej i Zmierzchu Bogów; dodatku do trójki).

Po stracie praw do marki studio stworzyło nową serię: Risen. Pierwszą część można w sumie było uznać za kontynuację Gothica, dwie kolejne poszły w pirackie klimaty. Teraz Niemcy proponują coś zupełnie innego...

Akcja gry Elex zabierze nas na planetę Magalan, którą właśnie spustoszyła kometa. W nowym, postapokaliptycznym świecie przetrwali tylko nieliczni.
Szybko powstają nowe frakcje (Berserkowie, Klerycy i Banici). Walczą o pozostałości po starym świecie i o wszystko, co może pomóc w przetrwaniu.

Problem w tym, że wraz z uderzeniem komety na Magalanie pojawiła się nowa substancja; tytułowy Elex. Każda frakcja chce go wykorzystać do własnych celów, bo Elex daje niezwykłe możliwości.
Drugi problem polega na tym, że najlepiej Elex wykorzystują Albowie zyskujący dzięki substancji niezwykłą siłę, koncentrację, etc.

Nic dziwnego, że chcą zagarnąć cały Elex dla siebie pozbywając się przy okazji konkurencji. W tym miejscu poznajemy niejakiego Jaxa, który właśnie zostaje wysłany z misją mogą zmienić losy planety...

O tym wszystkim opowiada najnowszy zwiastun gry Elex zatytułowany Prolog. Rozgrywki w nim nie zobaczymy, ale poznamy wszystkie najważniejsze elementy świata gry:


Premiera gry Elex (na PC, PlayStation 4 i Xbox One) została wstępnie zaplanowana na trzeci kwartał tego roku. 

Zdjęcia

  • Gra Elex
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać