Elex: Data premiery i edycja kolekcjonerska (wideo)

Gra Elex

Elex

Fot. Piranha Bytes

A do tego wszystkiego jeszcze nowy zwiastun gry Elex. Gry, nad którą pracują twórcy serii Gothic i Risen.
Akcja gry Elex zabierze nas na planetę Magalan, którą właśnie spustoszyła kometa. W nowym, postapokaliptycznym świecie przetrwali tylko nieliczni.
Szybko powstają nowe frakcje (Berserkowie, Klerycy i Banici). Walczą o pozostałości po starym świecie i o wszystko, co może pomóc w przetrwaniu.

Wraz z uderzeniem komety na Magalanie pojawiła się nowa substancja; tytułowy Elex. Każda frakcja chce go wykorzystać do własnych celów, bo substancja daje niezwykłe możliwości. Problem w tym, że najlepiej Elex wykorzystują Albowie zyskujący dzięki substancji niezwykłą siłę, koncentrację, etc.

Albowie chcą zagarnąć cały Elex dla siebie pozbywając się przy okazji konkurencji. W tym miejscu poznajemy niejakiego Jaxa, który właśnie zostaje wysłany z misją mogą zmienić losy planety...

Tak zacznie się nasza przygoda w grze Elex, za którą stoi niemieckie studio Piranha Bytes, które w sercach wielu graczy zapisało się na trwałe przede wszystkim za sprawą dwóch pierwszych części serii Gothic.

Po zarobieniu części trzeciej Niemcy stracili prawa do marki. Wtedy pojawiła się nowa seria: Risen. Część pierwsza była bardzo "gothicowa". kolejne dwie stawiały na bardziej pirackie klimaty.

W Elex czeka nas jeszcze więcej nowości. Owszem, będą łuki i topory. Ale będą też lasery i strzelby plazmowe.

I już wiadomo, kiedy to wszystko będzie: 17 października. Na PC, PlayStation 4 i Xbox One.


Przy okazji poznaliśmy też zawartość edycji kolekcjonerskiej.
  • 25-centymetrowa figurka albskiego maga
  • 5-centymetrowy amulet w postaci drona bojowego
  • mapa planety Magalan
  • ścieżka dźwiękową na CD
  • artbook
  • podręcznik do gry
Wszystko razem prezentuje się tak:

Elex edycja kolekcjonerska
Warto jeszcze przypomnieć o polskiej wersji językowej gry.
- Szczególnie zależało nam na trzech elementach: aktorach pasujących do swoich ról, jakości dubbingu oraz podkreśleniu, że Elex kontynuuje dziedzictwo Piranha Bytes i serii Gothic, która w Polsce cieszy się szczególną sympatią graczy - mówi Michał Gembicki, prezes CDP, polskiego wydawcy gry.

W grze usłyszymy między innymi takich aktorów, jak Artur Dziurman, Jarosław Boberek, Mirosław Zbrojewicz, Adam Bauman i Piotr Zelt.

Zdjęcia

  • Gra Elex
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać