The Elder Scrolls V: Skyrim – Dawnguard. Polska wersja już jest

The Elder Scrolls V: Skyrim – Dawnguard

The Elder Scrolls V: Skyrim – Dawnguard to nowa historia, nowe czary, krzyki i umiejętności

Fot. Bethesda

Dawnguard to pierwszy oficjalny i duży dodatek do The Elder Scrolls V: Skyrim, jednej z najpopularniejszych gier ostatniego roku. I wreszcie jest polska wersja.
Po małym poślizgu w stosunku do reszty świata Dawnguard doczekał się pudełkowej wersji. W niej znajdziemy kod na pobranie dodatku w pełnej, polskiej wersji językowej. Dawnguard już dziś powinien być dostępny w kilku sieciach (Media Markt, Saturn, Empik), a po weekendzie: wszędzie. Ceny oscylują między 60 a 70 złotych.

Co znajdziemy w dodatku? Kilkanaście godzin dodatkowej zabawy, podczas której poznamy historię lorda wampirów, Harkona. Ten właśnie wraca do Tamriel i ma raczej dość niecne plany wobec wszystkiego, co żywe. Na szczęście na jego drodze staje zakon łowców wampirów: Dawnguard. A nasz bohater musi opowiedzieć się po jednej ze stron...

To ma wpływ nie tylko na fabułę, ale i sposób rozgrywki. Obie strony dają nam dodatkowe zdolności, albo nowej broni. Do tego dochodzą kryjówki obu frakcji (zamek Volkihar lub Twierdza Świtu).

Są też nowe czary, zbroje i Krzyki. A ci, którzy już mają dosyć wyglądu swojej postaci, mogą się udać do Szczurzej Nory w Pękninie i zmienić swój wygląd.

Zdjęcia

  • The Elder Scrolls V: Skyrim – Dawnguard
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać