Dying Light i Wiedźmin 3: Polskie gry podbijają USA

 Dying Light

Gra Dying Light może się pochwalić pierwszym miejscem na liście bestsellerów także we Francji, Anglii, Szwecji i Australii. A tylko w Polsce, do końca kwietnia, sprzedano ponad 80 000 egzemplarzy

Fot. Techland

Na amerykańskiej liście 10 najlepiej sprzedających się gier - od stycznia do czerwca tego roku - znalazły się aż dwie polskie produkcje. Ale to nie jest chyba tak zaskakujące, jak zdobywca pierwszego miejsca.
Pozycja polskich gier nie powinna zaskakiwać.
Wydana pod koniec stycznia gra Dying Light zdążyła w tym samym miesiącu zająć 1 miejsce wśród najlepiej sprzedających się gier pudełkowych w USA i ustanowiła nowy rekord jako najszybciej sprzedająca się nowa marka z gatunku survival horror.

Teraz, w rankingu przygotowanym przez Fortune.com (na bazie danych NPD Group), dzieło Techlandu trafiło na 7 miejsce listy najlepiej sprzedających się gier w minionym półroczu (zestawienie dotyczy jednak tylko wydań pudełkowych).

Do zestawienia trafił też Wiedźmin. Gra studia CD Projekt RED ukazała się w połowie maja, a mimo została "sklasyfikowana" na 9 miejscu.

Cała pierwsza dziesiątka prezentuje się tak:
1. Mortal Kombat X
2. Grand Theft Auto V
3. Battlefield Hardline
4. Call of Duty: Advanced Warfare
5. Minecraft
6. Batman: Arkham Knight
7. Dying Light
8. NBA 2K15
9. Wiedźmin 3: Dziki Gon
10. Super Smash Bros 

Zdjęcia

  •  Dying Light
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać