Dying Light: 12 minut uganiania się za zombie (wideo)

Dying Light

Premiera gry Dying Light - na PC i konsole nowej generacji - została zaplanowana na przyszły rok.

Był już zwiastun, było trochę obrazków i sporo obietnic twórców. Pora na gameplay, w którym możemy wreszcie zobaczyć, jak polska gra Dying Light prezentuje się w akcji.
Dying Light to gra polskiego studia Techland, które można już bez cienia przesady uznać za eksperta w dziedzinie robienia gier z zombiakami.
Ponad pięć milionów sprzedanych gier Dead Island i nieźle sprzedająca się kolejna produkcja, czyli Dead Island Riptide, to całkiem niezłe przesłanki do takiego twierdzenia.
Dying Light to nowa marka, ale nie trudno w niej znaleźć podobieństwa do Dead Island. Na szczęście nowych rozwiązań też nie brakuje.

Dying Light
to gra z otwartym światem, który za dnia jest w miarę bezpieczny. Zombie nie atakują nas na każdym kroku, a my mamy trochę czasu na eksplorację, poszukiwanie zapasów i ulepszanie broni (tak jak w Dead Island, głównie tej do walki w zwarciu).
Nocą sytuacja się zmienia i to zombie ruszają na łowy. Jest ich więcej, są aktywniejsze i pojawiają się groźniejsze odmiany.
W walce (lub ucieczce) przyda się kolejna nowość, czyli sposób poruszania naszego bohatera stylu le parkour.
To wszystko można już zobaczyć w gameplayu gry Dying Light. Przy okazji można też docenić pracę grafików i ludzi, którzy pracowali nad szóstą już generacją silnika graficznego Chrome Engine:Przy okazji warto odnotować, że Techland otworzył nowe – po stołecznym i krakowskim – studio. Tym razem nieopodal Vancouver. Nowy oddział otrzymał nazwę Digital Scapes Studios, a szefem został Marcin Chady pracujący wcześniej przez kilka lat w Radical Entertainment (studio znane z serii Prototype). Obecnie głównym zadaniem Digital Scapes Studios ma być praca nad jednym z kluczowych elementów Dying Light.

Zdjęcia

  • Dying Light
Komentarze
szostak21
szostak21 pon., 2013-08-19 16:53

fajnie to wygląda. Taki

fajnie to wygląda. Taki podrasowany Dead Island z super grafiką. czekam.

krzesimira
krzesimira wt., 2013-08-27 16:46

ostatnio kolega podrzucił mi

ostatnio kolega podrzucił mi info o tej grze i się mega wkręciłam. czy ktoś się orientuje czy była już podana dokładna data premiery?

Redakcja gra.pl
Redakcja gra.pl wt., 2013-08-27 16:59

Dokładnej daty jeszcze nie ma.

Tylko bardzo ogólna informacja o premierze w przyszłym roku.