Divinity: Grzech Pierworodny. Bardziej klasycznie się już nie da

Divinity: Grzech Pierworodny

Divinity: Grzech Pierworodny wydaję się być idealną grą dla tych, którzy tęsknią za klasycznymi grami RPG sprzed lat

Fot. Redakcja gra.pl

Walki w turach, rzut izometryczny i Orki dysponujące niezwykle potężną magią. Gra Divinity: Grzech Pierworodny na razie ma tylko jedną wadę: zostanie wydana dopiero w przyszłym roku.
Divinity: Grzech Pierworodny to klasyczna gra RPG i prequel zapoczątkowanej ponad 10 lat temu – przez Divine Divinity – całkiem znanej serii.
W najnowszej odsłonie będzie zaś to, co w dzisiejszych czasach spotkać coraz trudniej: tury i rzut izometryczny.

 Grzech Pierworodny

W wielkim i otwartym – jak zapowiadają twórcy gry – świecie trafimy w sam środek zawieruchy, za którą są odpowiedzialne wspomniane orki. Świat Rivellonu jest zagrożony, na szczęście jest dwójka bohaterów, która może wszystko i wszystkich uratować.

To wojownik – a przy okazji były skazaniec – i mistyczna bohaterka, przywrócona do świata żywych. Oboje mają jedną unikalną zdolność: są odporni na magie Orków. Ale w kampanii dla jednego gracza (bo będzie tez tryb kooperacji) możemy kierować drużyną składającą się z nawet czterech bohaterów.

A będziemy mogli jeszcze przywoływać bądź rekrutować dodatkowe stwory.
Twórcy zapowiadają także, że będzie mnóstwo dodatkowych misji i bardzo szeroki zakres interakcji: wszystko, co nie jest zbyt duże da się użyć czy wykorzystać.
A co jeszcze obiecują ludzie z Larian Studios?Premierę gry Divinity: Grzech Pierworodny (tylko na PC) zapowiedziano na 2013 rok.

 Grzech Pierworodny

Zdjęcia

  • Divinity: Grzech Pierworodny
Komentarze
MacFlay
MacFlay śr., 2012-08-08 10:02

Szykuje się powrót do

Szykuje się powrót do oldschoolowych gier RPG, w końcu. Można lubić Action RPG jak Mass Effect, Dragon Age czy Fable, ale prawdziwa esencja (dla mnie) RPG to właśnie walka w turach, rzut izometryczny i godziny spędzone na dobieraniu statystyk, ekwipunku i szykowania się do walki z danym przeciwnikiem by po 5 szykować inny zestaw mikstur, magicznych przedmiotów na innego przeciwnika. Pozycja która musi się znaleźć na mojej półce w przyszłym roku.

ZicZac
ZicZac śr., 2012-08-08 12:09

Też mam wrażenie

że to może być uroczo dobra gra