Diablo III: Rekord. 6 300 000 graczy

Diablo III

Diablo III: jeszcze żadna gra w historii nie sprzedawała się tak dobrze

Fot. Blizzard

To było do przewidzenia: Diablo III bije rekordy sprzedaży. W historii jeszcze żadna gra na PC nie sprzedawała się tak dobrze. Właściwie to w ogóle żadna gra nie sprzedawała się tak dobrze.
Spółka Blizzard Entertainment ogłosiła dziś, osiem dni po premierze, szczegółowe wyniki sprzedaży swojego hitu.

W ciągu pierwszych 24 godzin od wydania gry, sprzedano ponad 3 500 000 egzemplarzy Diablo III. To rekord najszybciej sprzedającej się gry PC. A ta liczba nie uwzględnia ponad 1 200 000 graczy, którzy otrzymali Diablo III w zamian za udział w promocji Roczna Przygoda w World of Warcraft. Dodając ich otrzymujemy 4 700 000 graczy. A to oznacza, że była to największa premiera w historii gier.

Po siedmiu dniach od premiery liczba graczy wzrosła do ponad 6 300 000. Ale i tu również nie uwzględniono wszystkich danych. Chodzi o graczy z koreańskich kafejek internetowych, gdzie Diablo III stało się najpopularniejszą grą, osiągając rekordowy udział w rynku, który na dzień 22 maja wynosił 39%.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że tyle osób na całym świecie postanowiło zakupić swój egzemplarz Diablo III i wejść do gry w momencie uruchomienia serwerów – mówi o w oficjalnym komunikacie Mike Morhaime, dyrektor generalny i współzałożyciel Blizzard Entertainment. – Żałujemy także, że mimo wielu przygotowań nie zdołaliśmy zapewnić wszystkim odpowiednich wrażeń z gry w tym początkowym okresie. Chcę raz jeszcze zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby w przyszłości miliony graczy w Diablo III bawiło się w grze. Wszystkim graczom dziękuję za ich nieustające wsparcie. 

Zdjęcia

  • Diablo III
Komentarze
ZicZac
ZicZac śr., 2012-05-23 18:37

niezły

wynik