DayZ: Zombie maszerują trochę wolniej (wideo)

Gra DayZ
Jeszcze nie wiadomo, kiedy gra DayZ będzie ostatecznie gotowa, ale wiadomo np. jak będzie działać ulepszanie przedmiotów. Albo jak się będą poruszać zombie.
DayZ był początkowo modem do gry ArmA II. Modem, który zmieniał współczesny symulator pola walki w równie zaawansowany symulator przeżycia w świecie opanowanym przez zombie. Był tez na tyle dobrym modem, że czeskie studio Bohemia Interactive, twórcy serii ArmA, postanowili wydać go jako pełnoprawną grę zatrudniając przy okazji twórcę moda, czyli Deana Halla.

A ten ostatni postanowił dzielić się najświeższymi informacjami o postępach w pracy nad grą na swoim blogu i w kolejnych filmikach. Najnowszy to ponad 20 minut szczegółów na temat gry. O ekwipunku, o tworzeniu i ulepszaniu przedmiotów czy o tym, jak zombie w grze będą wybierać drogę i dlaczego będą nieco wolniejsze:

Zdjęcia

  • Gra DayZ
Komentarze
mr_P
mr_P pon., 2013-03-11 16:28

Prace idą powoli, ale póki co

Prace idą powoli, ale póki co zmierzają w dobrym kierunku, zobaczymy co przyniesie wersja grywalna, oby była na tyle wciągająca co mod.

MicMus
MicMus pon., 2013-03-11 19:40

. . .

Czyli to WarZ miało problemy tak?

Tak to jest jak dwie gry mają bardzo podobną nazwę. Gra trzyma się dobrze już jako mod gra robiła wrażenie, a teraz jak doszlifują wszystko to będzie gra na lata :)

ZicZac
ZicZac pon., 2013-03-11 20:24

Poiwedzieć, że WarZ miało problemy

to nic nie powiedzieć. Zaraz po premierze była taka awantura, że Steam wycofał grę ze sprzedaży. Teraz zdaje się już jest ponownie, ale niesmak pozostał.

MicMus
MicMus pon., 2013-03-11 21:06

. . .

@ZicZac:

Wiem, wypuścili za szybko grę, a raczej to co mieli. Ale u mnie z listy steam jeden znajomy w to gra.

Gregor
Gregor pon., 2013-03-11 21:27

Wy też...

...macie to uczucie, że zombiaków w grach ostatnio zdecydowanie za dużo? 

MicMus
MicMus pon., 2013-03-11 21:56

. . .

@Gregor:

Jest ich trochę, ale mnie to osobiście nie przeszkadza. Przez to mamy kilka bardzo dobrych gier.