DayZ: Milion sprzedanych gier w 4 tygodnie

Gra DayZ
Czy to dużo? Biorąc pod uwagę to, że gra nie jest gotowa, ze jest tylko na PC i że sam twórca twierdził, ze DayZ na razie nie warto kupować, to bardzo dużo.
Gra DayZ (wersja alfa udostępniona na Steamie w ramach wczesnego dostępu) zadebiutowała 16 grudnia. Cena? 23,99 euro. Do dziś sprzedało się już ponad milion egzemplarzy…

Dla niewtajemniczonych: początkowo DayZ było modem do gry ArmA II. Główna zmiana? Zamiast walczyć z innymi wojakami, na wielkiej mapie Czarnorusi pojawiły się zombie. Ale to nie one są najważniejsze. Tu liczy się przetrwanie, walka z głodem, próby zdobycia lepszego sprzętu… Mod stał się tak popularny, że twórcy serii ArmA, czyli czeskie studio Bohemia Interactive szybko zaprosiło jego twórcę – to Dean „Rocket” Hall – do współpracy, której celem jest wydanie DayZ jako samodzielnej gry.

Prace idą pełną parą, stąd wersja z wczesnym dostępem. Przy okazji jej premiery Halla nie ukrywał, że ta wersja średnio nadaje się do grania. A przynajmniej nie za taką cenę.
Gracze go nie posłuchali, i dziś Hall mógł na swoim twitterze zamieścic wpis o sprzedaniu miliona gier.

 

Zdjęcia

  • Gra DayZ
Komentarze
ZicZac
ZicZac czw., 2014-01-16 01:22

Już

pomijając samą grę i popularność zombiaków, to może i szczerość twórcy też miała znaczenie? Nikt nie wciskał kitu, jaka to świetna gra i ludzie to docenili.

MicMus
MicMus czw., 2014-01-16 21:14

. . .

Kto mówił, że szczerość nie popłaca? :D Ale też sama gra robi swoje, bo jednak sprawia satysfakcję.