Crysis: Eskalacja. Trzy książki do zdobycia [konkurs]

Crysis: Eskalacja
Grafika jest gorsza niż w grze Crysis 3, ale za to wymagania bardzo małe:). W naszym konkursie mamy dla Was trzy książki Crysis: Eskalacja.
Crysis: Eskalacja autorstwa Gavina Smitha to właściwie fabularny łącznik między drugą a trzecią częścią gry. Książka składa się z różnych opowieści porozrzucanych w czasie i przestrzeni.

Jesteśmy świadkami, jak w 2020 roku następuje pierwszy poważny kontakt z Cepidami, a major Barnes – Prorok – wraz z grupą żołnierzy w nanoskafandrach ma nieprzyjemność spotkać się z Obcymi na wyspie Lingshan.

Już w 2023 roku Cepidy przejmują Nowy Jork. Miasto stanowi ciągłą arenę walk pomiędzy obcymi, ruchem oporu, a żołnierzami skorumpowanej korporacji CELL. A dalej jest jeszcze ciekawiej... (więcej przeczytacie w naszej recenzji: Crysis: Eskalacja. Recenzja pisana w nanoskafandrze).Crysis Eskalacja

Jak zdobyć książkę?
Jako zarejestrowany użytkownik gra.pl napisz nam w kilku zdaniach – w komentarzach pod tym tekstem – która część serii Crysis i dlaczego właśnie ta – podoba Ci się najbardziej. Autorów najciekawszych komentarzy nagrodzimy książkami. Na Wasze opinie czekamy do 3 marca. 

Nie masz jeszcze konta w gra.pl? Zarejestruj się lub

Zdjęcia

  • Crysis: Eskalacja
Komentarze
marcin.guzialowski
marcin.guzialowski pon., 2013-02-25 15:40

Konkurs

Najbardziej przypadła mi do gustu najnowsza część - Crysis 3. Dlaczego? Idealne połączenie poprzednich części - wielkiego miasta z dżunglą (zwrot 'Miejska Dżungla' nabiera dosłownego znaczenia). Kolejny raz spotykamy się z Prorokiem i Psycholem, wiele nowych możliwości, świetny klimat gry, doskonała grafika i wspaniała muzyka która buduje jeszcze większe emocje sprawiła, że Crysis 3 to kolejna część tej serii do której z chęcią powrócę.

FanatyK
FanatyK pon., 2013-02-25 16:43

Crysis 3

Crysis 3. Pamiętam jeszcze pierwszego Crysisa, pamiętam jak mój biedny PC dostawał przez niego białej gorączki i zadyszki... Podobała mi się ta wolność i swoboda, ale czegoś tam jednak brakowało. W dwójce było już lepiej - trochę większe nastawienie na historię etc. Ale dopiero część trzecia ma pokazała prawdziwy potencjał miejskiej dżungli. Zagarnięty przez przyrodę Manhattan wygląda niezwykle imponująco, z pewnością oferuje mnóstwo sposobów odpowiedniego planowania ataków tak, jak będziemy chcieli. Bo chyba to jest najistotniejsze, prawda? Swoboda. Crysis 3 wydaje się być idealnym połączeniem wolności działania i bardziej liniowej historii. Do tego powrót Propheta, łuk (który stał się ostatnio modą) i grafika, która nawet na konsolach powoduje opad szczęki. 

grzemach
grzemach wt., 2013-02-26 00:06

Konkurs

A ja napisze inaczej :).
Crysis, gra nawet ujdzie - za każdym razem grafika oszałamia... fabuła, cóż - nie wiem czy znam grę w której fabuła by mi zapała w pamięci...
Inny jest powód dla które piszę. Lubię dobrą książkę przygodową. Bardzo podobała mi się książka R. Shelly "Porucznik", bardzo chętnie przeczytałbym "Crysis".
Książka a gra, nie wierzę, że coś wyjaśni - w grach chyba nigdy nie chodzi o fabułę... czy to NFS/TDU/FIFA/Sniper/Hitnam... kupując tytuł wiemy czego się spodziewać, a fabuła ma za zadania pokazać jedynie co twórcy zrobili i jakie pomysły mieli.

mahjo21
mahjo21 wt., 2013-02-26 12:28

Mocny Crysis 3

Podoba mi się nowy Crysis 3. Widzimy przyszłość Nowego Jorku. Jest pełen ruin i dzikim zakątkiem świata. W centrum miejskiej dżungli zamieszkują dzike zwierzęta i Cepidy. Obserwujemy Nowy Jork i wspominając jak wyglądał w 2023 roku przed atakiem Cepidów. Cieszę się że znów widzę Psychola. Spotyka się po 27 latach z Prorokiem (Alcatraz). Psychol zestarzał się i nie jest pełen zdrowy. Stracił swój nanoskafander, nie mógł się pogodzić. Nanoskafander Proroka jest bardzo silny i mocny. Staje się silniejszy z dnia na dzień. Podoba mi się nowoczesny łuk który jest bardzo cichy w strzelaniu i daje monce obrażenia żołnierzom Cell.Muzyka jest wspaniała i piękna, jest dopasowana do klimatu. Jest piękny klimat Nowego Jorku i moc nanoskafandera. Właśnie podoba mi się Crysis 3.

Sławomir Mańka
Sławomir Mańka śr., 2013-02-27 13:29

Konkursik

Jak dla mnie na tą chwilę Crysis 2 już odpowiadam dlaczego po pierwsze nie miałem jeszcze przyjemności zagrać w trójkę, ale mam nadzieję w miarę szybko naprawić to niedociągnięcie ;p Tak więc bazując na tym co mam czym ujęła mnie druga część zdecydowania jak zacząłem zabawę przytłoczyła mnie w jakiś sposób grafika zdarzały mi się sytuacje gdzie zatrzymywałem się i jak by to powiedzieć "podziwiałem widoczki", ale to już chyba taka moja choroba, że jeśli coś mnie wciągnie nie koniecznie spieszy mi się do końca i mam zamiar cieszyć się każdą chwilą którą podarowali mi twórcy.  Kolejna sprawa to jak dla mnie odcięcie się w pewnym stopniu od wydarzeń pierwszej części i luźne zakończenie wątków tym samym możliwość gry w jakimś sensie z czystą kartoteką co działa na plus dla ludzi takich jak ja gdzie często przerzucam się na coś nowego nie grając we wcześniejsze części, później okazuje się że połowa fabuły mi ucieka i chcąc nie chcąc trzeba wrócić tutaj przynajmniej dla mnie takie zjawisko nie występuje za to dużyyyy "+". No i oczywiście najważniejsze jak to mawia mój brat "martwy obcy to dobry obcy" tak więc bezkarne strzelanie do naszych przeciwników to świetny sposób na odstresowanie po pracy mam nadzieję, że trójka da mi równie wiele frajdy co druga część choć nie pogniewał bym się o więcej ;p

AMOK
AMOK pt., 2013-03-01 12:13

Crysis 2

Długo zastanawiałem się, czy wybrać pierwszą czy drugą część, ale wybór padł na tą z numerkiem 2, dlaczego? Bo dużo ciężej jest zrobić lepszą drugą część gry niż jej pierwowzór. Duże znaczenie miała tu też optymalizacja, dzięki której gra chodziła u mnie płynnie i dawała możliwość lepszego wczucia się w świat zamiast denerwowania się na pojawiające się przycięcia. Do tego multiplayer też bardziej podszedł mi w drugiej części i na prawdę fajnie mi się w niego pykało, dlatego wybieram właśnie drugą odsłonę póki jeszcze nie zakupiłem i nie przeszedłem trzeciej :)

spinner.fps
spinner.fps sob., 2013-03-02 12:31

Konkurs

Z wszystkich części wybrałem Crysis 2, była to pierwsza część w jaką zagrałem fabuła i grafika po prostu była cudowna. Wybrałem tą część ponieważ podczas przechodzenia gry można było spotkać interesujące wiadomości, a także doskonały dubbing pana który towarzyszył nam podczas zwiedzania miasta udzielając nam informacji przez radio. Dużo ludzi uważało że druga część była monotonna i za długa, jednak dla mnie była w sam raz. Piękny Nowy York, Alcatraz łączący się z kombinezonem i zakończenie które było po prostu epickie i nie do końca zrozumiane, jak dla mnie niesamowite, aż można było poczuć dreszcz radości. Oczywiście w trzeciej części wszystko zostało wyjaśnione lecz jednak ostatnia część trylogii była dla mnie za krótka. Możliwe także że na moją opinię wpłynęło to że Crysis 2 był pierwszy w jakiego zagrałem.

beast666adm
beast666adm sob., 2013-03-02 18:37

Konkurs

Najbardziej podobała mi się pierwsza część gry Crysis. Zabiła ona wyobrażenia wielu graczy o tym, że mają mocny komputer zmuszając wielu do wymiany sprzętu, ale to co się dostawało w zamian było warte zachodu. Moją pierwsza myślą kiedy zobaczyłem zapowiedzi gry było "Ooo odpicowany Far Cry", jednak ta gra to coś więcej. Fotorealistyczna cud grafika – podziwiałem z zachwytem cienie rzucane przez roślinki, skały, góry i wszystko inne - aż człowiek zamarzył o wakacjach w ciepłym kraju.
Zaawansowana technologia i możliwości nanoskafandra dawały mnóstwo radości. Odpicowywanie broni kilkoma kliknięciami, dostosowując ją do aktualnych potrzeb. I ta fizyka – ze łzami radości w oczach tłukłem pięściami (taaak! walka wręcz!) przeciwników i kosiłem pociskami las tropikalny niczym niczym oddział żołnierzy w pierwszym "Predatorze". Tak zaawansowana interakcja była spełnieniem marzeń. A kiedy pojawiają się świetnie zrealizowani kosmici a jeszcze lepiej - wyspy skute lodem - no to sam miód, cud i orzeszki.

Juno Treadstone
Juno Treadstone ndz., 2013-03-03 18:25

Komentarz Crysis 2

Najbardziej lubię Crysis 2. Był o wiele ciekawszy i dużo się działo w Nowym Jorku. Jeszcze Nowy Jork nie był w pełni zniszczony. Był piękny słoneczny dzień i miesiąc sierpień. Można było spokojnie się przejść na nowojorskiej ulicy gdy nie było intruzów.  Nanoskafander jest mocniejszy niż w Crysis 3. Były piękne różne muzyki  i grafika w Crysis 2. Historia drugiej części jest dłuższa niż w trzeciej. Było czasem pośmiać z doktora Nathana Gould'a gdy coś mówił śmiesznego oraz piękny głos ostrej panny Tary Strickland.
Dlatego wolę Crysis 2. 

Madzia2.0
Madzia2.0 ndz., 2013-03-03 19:18

Gra.pl TV Channel

< ...level up, najlepszym przyjacielem twojej prostaty > Jimmy Ramirez, Gra.plTVchannel, witam po krótkiej przerwie reklamowej, tych wszystkich, którzy dopiero włączyli telewizory, i powiem wam, macie szczęście, a wierzcie mi jak mówię, to wiem co mówię, bo czytam z promptera, szykuje się wspaniała ceremonia rozdania nagrody dla najlepszej gry serii Crysis. Czekaliśmy na to długo, czekaliśmy na to wytrwale, czekaliśmy na to cierpliwie i w końcu nadszedł ten dzień, dzień wyboru, dzień prawdy, dzień chwały, dzień rozliczenia, dzień w którym zatrzyma się Ziemia i stanie czas dla zwycięzcy i dzień jak co dzień dla przegranych.  Dostałem właśnie wiadomość z reżyserki, przenosimy się do pięknego Krakowa,  gdzie Kamila Pulasky przeprowadza sondę, tematem której jest wybór najlepszej części gry Crysis. Kamilo? Dziękuję Jimmy, udało mi się zapytać kilku krakowian, która część  jest najlepsza, oto materiał. Czy gra pan w Crysis? Taa, gram ale w butelkę, kopsnij 2 złote to ci opowiem. Czy gra pani w Crysis? Kryzys ? A, pani szkoda gadać, kryzys u nas, że ho ho, a te pieruny w rządzie nic nie robią. Czy gra pan w Crysis? Monopoli i Simsy tylko, dziękuję, śpieszę się. Czy gra pani w Crysis ? Tak ! A jaka część jest według pani najlepsza? Bardzo lubię część pierwszą, udało mi się ją nawet wycalakować, podobał mi się pomysł na zbroję z kamuflażem optycznym jak u predatora, podejście do przechodzenia etapów w którym można działać skrycie bądź walczyć w otwartym konflikcie. Misja z czołgami utkwiła mi w pamięci szczególnie, bardzo fajny klimat. Zdecydowanie wybieram pierwszą część. Dziękuję za rozmowę. Jak widzieli Państwo głosy były różne, teraz czas na krótką przerwę, a po niej wracamy do studia.  

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:Standardowy;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-qformat:yes;
mso-style-parent:"";
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin-top:0cm;
mso-para-margin-right:0cm;
mso-para-margin-bottom:10.0pt;
mso-para-margin-left:0cm;
line-height:115%;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:"Calibri","sans-serif";
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-fareast-font-family:"Times New Roman";
mso-fareast-theme-font:minor-fareast;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;
mso-bidi-font-family:"Times New Roman";
mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}

Polecamy