Cosmo: nieszablonowa gra przeglądarkowa

Widok z kokpitu

Fot. cosmotwórca

Cosmo - symulator eksploracji kosmosu w scenerii hard SF. Nie buduje się w nim flot i nie wysyła armii na wojnę. Zabawa polega na tym, żeby być pilotem specjalnego pojazdu kosmicznego. Dzięki temu można zwiedzać kosmos i badać jego tajemnice.
autorem artykułu jest cosmo, użytkownik GRA.PL
zobacz wszystkie teksty użytkowników w GRA.pl » 
Logo GRA.PL

Widok z kokpitu
Widok z kokpitu

Warto zajrzeć do zupełnie nieznanej szerszej publiczności gierki webowej Cosmo. Z tego powodu nie ma tam jeszcze tłoku, co w przypadku gry tego rodzaju raczej nie jest zaletą, ale mimo to można się w niej całkiem dobrze bawić. Trzeba tylko pamiętać, że nie jest to gra typowa. Cosmo to symulator eksploracji kosmosu w scenerii hard SF.

Zabawa polega na tym, że jest się kapitanem specjalnego pojazdu kosmicznego, który potrafi "tunelować" poprzez przestrzeń kosmiczną. Dzięki temu można dotrzeć w krótkim czasie do odległych układów gwiezdnych. Jest ich aktualnie kilkanaście tysięcy. Wszystkie są generowane dynamicznie i przez to każdy jest zupełnie inny. Występują w nich różne niespodzianki: meteoryty, pola siłowe, promieniowanie kosmiczne i inne co stanowi zagrożenie dla statku więc trzeba go rozwijać i wzmacniać.

W układach gwiezdnych są oczywiście planety, również generowane dynamicznie - posiadają indywidualną rzeźbę terenu, florę i faunę, pogodę i niektóre są zamieszkane przez obce cywilizacje.

Powierzchnia jednej z planet

Na planetach można po wylądowaniu robić różne rzeczy: zwiedzać je, szukać złóż surowców, zakładać kopalnie, szukać skarbów i starożytnych artefaktów, polować na zwierzęta (czasami bardzo groźne), zbierać okazy fauny itp. Szczególnym sukcesem jest odkrycie planety zdatnej się do kolonizacji, bo dzięki temu można na niej budować specjalne konstrukcje do uzdatniania powietrza i tworzyć kolonie.

Tak wygląda fragment mapy nieba:

Wydaje mi się, że nie ma żadnej podobnej gry na polskim rynku.

Zapraszam pod adres http://cosmo.net.pl.

Zdjęcia

  • Widok z kokpitu
cosmo
Autor:cosmo
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać