Civilization VI: Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu (wideo)

Civilization VI

Civilization VI

Fot. Firaxis Games

Twórcy gry Sid Meier's Civilization VI prezentację poszczególnych cywilizacji, które dostaniemy do wyboru już od 21 października. Dziś Rzym.
Na czele Rzymu w grze Civilization VI stanie Trajan. Jego specjalną umiejętnością jest "Kolumna Trajana", która zapewnia w każdym naszym mieście jedną darmową budowlę na strat (zazwyczaj będzie to pomnik).

Natomiast specjalna umiejętność tej cywilizacji, to wspomniane "wszystkie drogi prowadzą do Rzymu".
To oznacza, że wszystkie miasta zaczynają z punktem handlowym. A te, które znajdują się w zasięgu szlaków handlowych naszej stolicy, od razu zostaną z nią połączone drogami. I jeszcze nasze szlaki handlowe będą przynosić dodatkowy dochód, gdy będą przebiegać przez punkty handlowe.

W Rzymie zamiast dzielnic z akweduktem będziemy mogli wybudować dzielnice z łaźnią, które zapewniają więcej obszarów mieszkalnych.

Jaki sposób gry Rzymem polecają twórcy ze studia Firaxis Games?
Jak najszybciej zakładać miasta i jak najszybciej doprowadzić do odkrycia technologii inżynierii, która umożliwia budowę dzielnic z łaźnią.

Co robić w razie problemów militarnych?
Na początku nie powinno być problemów, a to za sprawą unikanej jednostki, czyli legionu. Jest ona droższa od zbrojnych, których zastępuje, ale silniejsza i na dodatek możemy jej użyć do budowy dróg i fortów.

 

Zdjęcia

  • Civilization VI
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać