Civilization VI: Rise and Fall. Gruzja szykuje się do podbojów (wideo)

Sid Meier's Civilization VI

Gruzińskie miasto w grze Civilization VI: Rise and Fall

Fot. Firaxis Games

Im więcej wzgórz, tym lepiej. W dodatku Civilization VI: Rise and Fall na czele Gruzji stanie królowa Tamara.
Tytułem przypomnienia: Rise and Fall to pierwszy duży dodatek do gry Civilization VI. Wprowadzi system Złotych i Ciemnych Wieków, a także współczynnik lojalności miast, z którym będą współgrać gubernatorzy.
Pozwolą oni na jeszcze większą specjalizację miast, a odpowiednio wykorzystani zapewnią lojalność.

Zmiany obejmą też sojusze między poszczególnymi cywilizacjami, pojawią się nowe budynki i cuda. I, rzecz jasna, nowe cywilizacje.
Będzie ich osiem, Twórcy z Firaxis Games zaprezentowali już Koreę, Holandię, Indian Kri i Mongolię. Dziś pora na Gruzję.

Unikalna umiejętność Gruzji to "Siła w jedności" - po osiągnięciu złotej ery Gruzja dostaje dodatkowe premie do bonusów związanych ze złotą erą.

Unikalna umiejętność Tamary to "Gloria świata, królestwa i wiary". Na czym to polega? W początkowych turach po wypowiedzeniu wojny o protektorat Tamara dostaje dodatkową wiarę i emisariuszy, których wysyła do państw-miast wyznających religię Gruzji.

Nowa cywilizacja to także nowa budowla. W tym przypadku to "Ciche" zastępujące renesansowe mury. Mają dwie zalety: są od nich tańsze, a jeszcze generują punkty wiary.

I wreszcie ostatnia rzecz charakteryzująca Gruzję, czyli unikalna jednostka. Czewsurowie walczą w zwarciu, co najlepiej wychodzi im na wzgórzach, gdzie dostają premię do siły, a nie mają kar do ruchu.

Wszystko razem prezentuje się tak:


Premiera dodatku Civilization VI: Rise and Fall została zaplanowana na 8 lutego. 

Zdjęcia

  • Sid Meier's Civilization VI
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać