Civilization VI: Polska w grze (wideo)

Sid Meier’s Civilization VI

Jednostka skrzydlatej husarii w grze Sid Meier’s Civilization VI

Fot. Firaxis Games

Polska w grze Civilization VI świetnie nadaje się do roli religijnej potęgi. A gdy duchowe argumenty zawiodą, zawsze można posłać do boju skrzydlatą husarię.
Gra Civilization VI swoją premierę miała 21 października. Zebrała bardzo dobre recenzje, ale też dla sporej części graczy miała jedną, niepodważalną wadę: nie dało się grać Polską.
Teraz już można, choć nie za darmo, bo trzeba wydać 4,99 euro, czyli mniej więcej 22 złote.

Co w zamian?
W zamian dostaniemy DLC z polską cywilizacją i scenariuszem.
Na czele naszego kraju w grze stoi królowa Jadwiga (w Civilization V, gdzie Polska pojawiła się w jednym z dodatków, był to Kazimierz Wielki).
Najprostsza charakterystyka Jadwigi w Civilization VI sprowadza się do określenia wykształcona, pobożna i wspierająca kulturę, jakie ma to odbicie już w samej rozgrywce?

Unikalna zdolność polskiej cywilizacji to ZŁOTA WOLNOŚĆ - po ukończeniu fortu lub dzielnicy wojskowej na przyjaznym terytorium zyskamy sąsiadujące pola; nawet, gdy należą one do innej cywilizacji.
Tu przyda się unikalna zdolność samej Jadwigi - UNIA POLSKO-LITEWSKA - która wzmacnia jej siłę religijną, co objawia się w ten sposób, że w każdym mieście przejętym za pomocą złotej wolności, z automatu główną religią staje się ta, która została założona przez Polskę. Plus dodatkowe premie z dzielnic świątynnych.

Polska ma też unikalną budowlę - SUKIENNICE - która zapewnia premię do produkcji związaną z zagranicznymi szlakami handlowymi i dodatkowe złoto z wewnętrznych szlaków.

Jest wreszcie unikalna jednostka, czyli SKRZYDLATA HUSARIA. Gdy zada przeciwnikowi obrażenia wiesze niż sama otrzymała, ten musi się wycofać. Jeżeli jest to niemożliwe: otrzyma dodatkowe obrażenia.

Dziś, poza polskim pakietem, do sprzedaży trafił też pakiet scenariusza Wikingów. Tu znajdziemy sześć nowych miast-państw, trzy nowe cuda natury, a przede wszystkim rozbudowany scenariusz Wikingowie, kupcy i najeźdźcy.


Zdjęcia

  • Sid Meier’s Civilization VI
Komentarze
EmmaThomas1967
EmmaThomas1967 wt., 2016-12-27 20:38

Super

Bardzo fajnie że jest motyw patriotyczny dla nas. Chętnie spróbuję!