Civilization VI: Nubia dołącza do gry (wideo)

Civilization VI

Łucznicy pitati w grze Civilization VI

Fot. Firaxis Games

I zapowiada się na bardzo mocną cywilizację nastawioną na szybką produkcję i doskonałych łuczników. Co jeszcze Nubia wniesie do gry Civilization VI?
Twórcy ze studia Firaxis Games zaprezentowali nową cywilizację, która już niedługo pojawi się w grze.
Na czele Nubii w Sid Meier's Civilization VI stanie królowa Amanitore. Jakimi argumentami będzie dysponować prowadzona przez nią cywilizacja w walce z innymi?

Unikalna zdolność Nubii to Ta-Seti. To dodatkowe punkty produkcji przy tworzeniu jednostek dystansowych, które na dodatek szybciej zdobywają doświadczenie.

Świetnie uzupełnia się to z unikalną jednostką Nubijczyków, czyli łucznikami pitati. Są oni szybsi i silniejsi od standardowych łuczników. To wszystko oznacza, że w początkowej fazie gry jesteśmy w stanie szybciej wyprodukować szybkie i potężne jednostki, które obronią nasze dopiero co powstające miasta.
Na dodatek po kilku potyczkach będą one na wysokim poziomie doświadczenia.

Nubia nie powinna mieć też większych problemów z produkcją, ponieważ dostaje premier do produkcji z kopalni znajdujących się na zasobach strategicznych (i premię do złota za kopalnie na surowcach luksusowych).

Nubia ma też swoje unikalne ulepszenie pola. Na terenach zalewowych i pustyniach możemy wybudować nubijskie piramidy. Te dają dodatkowe punkty wiary, premie do sąsiadujących dzielnic i dodatkową żywność, jeżeli piramidy sąsiadują z centrum miasta.

Na dodatek unikalna umiejętność królowej Amanitore - Kandake Meroe - sprawia, że szybciej wybudujemy dzielnice, jeżeli w sąsiedztwie centrum miasta znajdują się właśnie wspomniane piramidy.
Wygląda na to, że Nubia będzie cywilizacją świetnie uzbrojoną już we wczesnej fazie gry. Szybki rozwój zapewni dodatkowa produkcja z kopalni, szybsza budowa dzielnic i premie z piramid, które też generują punkty wiary. Właściwe tylko do kultury (nie licząc szybszego wzniesienia dzielnicy kulturalnej) nie ma większych bonusów.

 

Zdjęcia

  • Civilization VI
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać