Civilization VI: Made in China (wideo)

Civilization VI

Cesarz Qin Shi Huang, przywódca cywilizacji chińskiej w grze Civilization VI

Fot. Firaxis Games

Twórcy gry Civilization VI prezentują specjalne zdolności, jednostki i mocne strony cywilizacji chińskiej w grze.
Na czele cywilizacji chińskiej w grze Sid Meier's Civilization VI stanie Qin Shi Huang, czyli pierwszy cesarz dynastii Qin.

Specjalną zdolnością tej cywilizacji będzie Cykl Dynastyczny, dający większe premie z odkryć i inspiracji.

Można jednak przypuszczać, że większym zyskiem dla graczy będą chińscy budowniczowie. W Civilization VI nie będzie już robotników. Zastąpią ich właśnie budowniczowie z określoną liczbą użyć (zazwyczaj do trzech).
To oznacza, że będziemy mogli zbudować na przykład kopalnię i dwie farmy. A potem ponownie trzeba będzie rekrutować budowniczych.
W zamian nie będziemy musieli czekać iluś tam tur na zbudowanie rzeczonej kopalni czy farmy - ta pojawi się natychmiast.

A jaka w tym kontekście będzie przewaga Chin? Budowniczych będzie można użyć o jeden raz więcej. Będą oni mogli też wspomagać budowę starożytnych i klasycznych cudów.

A skoro już o cudach mowa: w Civilization V jednym z nich był Wielki Mur, który chronił przed barbarzyńcami. Teraz Wielki Mur będzie budowla dostępną tylko dla Chin: w początkowej fazie gry będzie pełnił funkcję obronną (plus premie do złota), a w późniejszej będzie dawał premie do kultury i turystyki.

Ostatnia specjalność to jednostka Przyczajony Tygrys, która będzie znacznie tańsza w produkcji od normalnych jednostek tego poziomu.


Premiera gry Civilization VI została zaplanowana na 21 października. 

Zdjęcia

  • Civilization VI
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać