Civilization VI: Jak się buduje miasta (wideo)

Civilization VI

Civilization VI

Fot. Firaxis Games

Budowanie miast w grze Civilization VI doczeka się wielu zmian. Te najważniejsze prezentuje nowy materiał.
Gra Civilization VI została oficjalnie zapowiedziana w maju. Premierę zaplanowano na 21 października, a twórcy pomału prezentują wiesze i ciekawsze nowości. Na przykład te związane z rozbudową miast.

Teraz nasze miasta będą się rozszerzać i będą zajmować więcej pół niż poprzednio. Będą też składać się z dzielnic odpowiedzialnych za naukę czy produkcję. Dzielnice będą wymagać odpowiednich budynków i odpowiedniego usytuowania.

Niektóre cywilizacje będą zdolne do budowania unikalnych dystryktów, ale wszystkie będą musiały też zwrócić większą uwagę na miejsce stawiana cudów. Na przykład Wielką Bibliotekę da się postawić tylko w kampusie:


W drugim materiale twórcy z Firaxis Games prezentują konkretną cywilizację i jej mocne strony. To Stany Zjednoczone pod przywództwem 26. prezydenta, Theodora Roosevelta.

Tradycyjnie każda cywilizacja będzie otrzymywać bonusy związane z samą cywilizacją jak i jej przywódcą. W przypadku USA będzie to szybsze zdobywanie premii ustrojowych i specjalna jednostka, czyli lepszy od innych myśliwiec P-51 Mustang.
A Roosvelt doda to tego premię za walkę na własnym kontynencie i jeszcze jedną unikalna jednostkę.

Grają USA możemy też liczyć na sporą przewagę kulturową w dalszej fazie rozgrywki, a to za sprawą unikalnej budowli jaką będą studia filmowe:

Zdjęcia

  • Civilization VI
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać