Civilization VI: Gathering Storm. Klimat i globalne ocieplenie (wideo)

Civilization VI: Gathering Storm.

Civilization VI: Gathering Storm.

Fot. Firaxis Games

Wulkany niszczące miasta, powodzie niszczące uprawy i cztery rodzaje burz. Co jeszcze nas czeka w zapowiedzianym właśnie dodatku Civilization VI: Gathering Storm?
Gra Civilization VI swoją premierę miała w październiku 2016 roku. Od tamtego czasu doczekała się kilku małych dodatków z nowymi cywilizacjami i jednego dużego: Rise and Fall. Ten wprowadził system Złotych i Ciemnych Wieków, a także współczynnik lojalności miast oraz wyspecjalizowanych gubernatorów.

A na czym skupi się Civilization VI: Gathering Storm?
Na klimacie i siłach natury.

Zakładając miasta czy stawiając kolejne budynki i pola wzdłuż rzek dalej będziemy otrzymywać konkretne bonusy np. do produkcji żywności, ale będziemy musieli się liczyć z okresowymi powodziami niszczącymi struktury wzniesione na okolicznych terenach.
Skutki powodzi będzie można ograniczyć budując nową dzielnicę z zaporą. Sama powódź będzie miała też pozytywne skutki w postaci lepszej ziemi.

Trzeba też będzie uważać na wulkany. Lawa zniszczy zabudowania i infrastrukturę. W zamian powstanie żyzna, wulkaniczna gleba zapewniająca dodatkowe korzyści.

Z takimi kataklizmami dobrze będą korespondować zjawiska atmosferyczne, czyli susze i cztery różne rodzaje burz. Dwa z nich - huragany mogące zatopić statki oraz burze piaskowe niszczące miasta - także dodatkowo użyźnią dotknięte nimi pola.

W grze pojawi się także globalne ocieplenie. Kiedy w dalszej fazie rozgrywki będziemy używać węgla czy ropy naftowej, podniesiemy tym samym poziom dwutlenku węgla w atmosferze, a przez to również na temperaturę. A co za tym idzie: będzie więcej powodzi i burz.

W Civilization V: Gathering Storm wróci opcja zwycięstwa dyplomatycznego, a my będziemy mogli działać w Kongresie Światowym.
Nie zabraknie też nowych przywódców (9) i nowych cywilizacji (8), nowych idei i technologii do odkrycia, ani nowych jednostek, budynków i Cudów Świata.


Premiera gry Civilization VI: Gathering Storm na PC została zaplanowana na 14 lutego 2019 roku. 

Zdjęcia

  • Civilization VI: Gathering Storm.
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać