Civilization VI: Aleksander Wielki w grze (wideo)

Sid Meier's Civilization VI

Hypaspiści to jedna z dwóch unikalnych jednostek Aleksandra Wielkiego w grze Sid Meier's Civilization VI

Fot. Firaxis Games

Macedonia Aleksandra Wielkiego w grze Civilization VI będzie nastawiona przede wszystkim na podbój, a to za sprawą unikalnych jednostek i niezłych bonusów.
Gra Sid Meier's Civilization VI zadebiutowała w październiku minionego roku i jak dotąd doczekała się tylko trzech małych dodatków, które wniosły do gry dwie nowe cywilizacje: Polskę z królową Jadwigą na czele i Australię dla tych, którzy lubią grać na mapach z dużą ilością mórz i oceanów.

Kilka dni temu twórcy z Firaxis Games zaprezentowali Persję, a teraz pora na Macedonię (obie cywilizacje mają zadebiutować lada dzień).

Na czele Macedonii znajdziemy oczywiście Aleksandra Wielkiego. Unikalna umiejętności Macedonii Hellenistyczna Fuzja - podbijając miasto dostajemy za każdą z dzielnic w tym mieście odpowiednie premie.

Przy podbijaniu miast zapewne przyda się unikalna jednostka. Hypaspiści zastępują zbrojnych i są od nich znacznie mocniejsi; zwłaszcza przy obleganiu miast.

W dalszej fazie rozgrywki możemy też wzbogacić naszą armię o Hetajrów. To szybka i ciężka kawaleria zastępująca konnicę. Czym się od niej różni? Głownie tym, że dostaje darmowy awans.

Macedonia ma też swoją unikalną budowlę. Dzięki Basilikoi Paides tworzenie jednostek dostarcza miastu także punkty nauki, a niektóre jednostek otrzymują dodatkowe doświadczenie.

Wszystko razem prezentuje się tak:

 

Zdjęcia

  • Sid Meier's Civilization VI
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać