Civilization V: Nowy Wspaniały Świat. Kulturalnie zapraszamy turystów

Civilization V: Nowy Wspaniały Świat

Premierę Civilization V: Nowy Wspaniały Świat zaplanowano na 12 lipca

A skoro ci przybyli, to znaczy że odnieśliśmy sukces i nie musimy już strzelać. Czym turystów skusić i ile trzeba w to zainwestować? Odpowiedź poznamy w grze Civilization V: Nowy Wspaniały Świat.
Civilization V: Nowy Wspaniały Świat (Civilization V: Brave New World) to drugi – po Bogowie i Królowie – duży dodatek do Civilization V.
Zmian i nowości szykuje się sporo. Od nowych cywilizacji (wśród nich Polska pod przywództwem Kazimierza III Wielkiego i z husarią), budynków i cudów, po zupełnie nowe mechanizmy rozgrywki.
Będą na przykład Międzynarodowe Szlaki Handlowe stanowiące źródło dochodu, ale też świetny sposób na ekspansję własnej religii i kultury.
Dyplomaci dostaną Światowy Kongres (coś na kształt ONZ), gdzie poszczególne cywilizacje i państwa-miasta będą głosować nad rezolucjami wprowadzającymi np. sankcje gospodarcze.

Pojawi się też nowy rodzaj Zwycięstwa Kulturowego. Inwestując w Wielkich Artystów, Pisarzy czy Muzyków, budując muzea, opery i kulturalne cuda świata czy prowadząc prace archeologiczne będziemy nie tylko zwieszać swój wpływ kulturowy, ale przede wszystkim - przyciągać turystów.

Jak to działa?
Całą mechanikę tego systemu prezentuje nowy materiał wideo:


Zdjęcia

  • Civilization V: Nowy Wspaniały Świat
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać