Civilization V: Brave New World. Wreszcie będzie Polska

Civilization V: Brave New World

Civilization V: Brave New World - Kazimierz III Wielki

Brave New World jest zapowiadany jako duży dodatek z mnóstwem nowości. Ale i tak wielu graczy najbardziej ucieszy fakt, że w Civilization V pojawi się Polska z Kazimierzem III Wielkim.
Brawe New World ma być dodatkiem na skale Gods & Kings, który bardzo mocno zmienił zasady rozgrywki. Wówczas do gry wprowadzono religie i szpiegostwo.

A co teraz?
A na przykład Międzynarodowe Szlaki Handlowe. Ma to być system ekonomii pozwalający nie tylko na bogacenie się, ale też na „eksport" własnej kultury i religii. Mechanizm świetnie znany z historii.

Nieco stłumioną w piątej części Cywilizacji rolę dyplomacji ma wzmocnić kolejna nowość - Światowy Kongres będzie czymś na kształt ONZ. Tu dyplomaci będą decydować o sankcjach czy użyciu broni nuklearnej.
Nie zabraknie też standardowych nowości, czyli nowych cywilizacji (w tym przypadku będzie ich 9), nowych scenariuszy, cudów i jednostek. Takich jak polska husaria.

Po wielu latach oczekiwań, pisania petycji (przy dodatkach do części czwartej) w jednej z najsłynniejszych serii gier wreszcie pojawia się Polska. Przywódcą będzie Kazimierz Wielki. Specjalną jednostką wspomniana husaria.
W wywiadzie dla PC Gamer przedstawiciele studia Firaxis dodali, że unikalną cechą Polski będzie Solidarność.

Kiedy dodatek trafi do sprzedaży?
Tu akurat jeszcze konkretów nie ma, ale premiery powinniśmy spodziewać się latem. 

Zdjęcia

  • Civilization V: Brave New World
Komentarze
ytong77
ytong77 sob., 2013-03-16 16:52

Będzie dobry

powód, zeby wrócic do civki. Po ostatnim dodatku V podoba mi się nawet bardziej od czwórki, a teraz jeszcze Polakami będzie mozna grać. W sumie dobrego przywódce dobrali.

MicMus
MicMus ndz., 2013-03-17 09:22

. . .

Osobiście serii nigdy nie potrafiłem ogarnąć w to się nie da grać, a przynajmniej ja tego nie umiem ;p

Ciekawe czy Polska jako nacja będzie miała wzięcie.

ytong77
ytong77 ndz., 2013-03-17 14:06

W Polsce

@MicMus:

pewnie będzie miała wzięcie. Sam pamiętam jaka była akcja z petycja do twórców przy okazji dodatków do IV. i nawet lepiej, że to duzy dodatek, to więcej ludzi kupi. Po jakby zrobili male DLC z Polakami i jakimis bzdetami za 2 euro, to nikt by tego nie kupił.