Civilization V: Brave New World. Kiedy premiera polskiego dodatku?

Civilization V: Brave New World

Civilization V: Brave New World i polska husaria w akcji

Czego od dawna brakowało w kolejnych odsłonach (i dodatkach) serii Civilization? Polski. To zmienia dodatek Brave New World, który doczekał się oficjalnej daty premiery.
Na trwającej jeszcze imprezie PAX 2013 twórcy gry, czyli studio Firaxis Games zdradziło kilka nowych szczegółów odnośnie dodatku. Najważniejsza jest oczywiście data premiery, a tę zaplanowano już na 12 lipca.

Co jeszcze wiadomo o dodatku Brawe New World to Civilization V?

Przede wszystkim to, że to będzie duży dodatek. Żaden tam zestaw kilku nowych cywilizacji, cudów czy scenariuszy (choć te oczywiście też będą).
Pojawią się Międzynarodowe Szlaki Handlowe, dzięki którym będziemy mogli się nie tylko bogacić, ale też „eksportować" własną kulturę i religię.

Zostanie też wzmocniona rola dyplomacji, a to za sprawą Światowego Kongresu, w którym dyplomaci będą decydować o sankcjach czy użyciu broni nuklearnej.

A do tego zestaw pomniejszych nowości, czyli wspomniane cuda, scenariusze i jednostki. I wreszcie dziewięć nowych cywilizacji, spośród których najbardziej cieszy Polska z Kazimierzem III Wielkim (i husarią) na czele. Dojdzie też m.in. Brazylia i Asyria.

Zdjęcia

  • Civilization V: Brave New World
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać

Polecamy