Call of Duty: Infinite Warfare. Zwiastun, data premiery i szczegóły gry (wideo)

Call of Duty: Infinite Warfare

Call of Duty: Infinite Warfare

Fot. Infinity Ward

4 listopada seria Call of Duty na dobre porzuci Ziemię. W Call of Duty: Infinite Warfare będzie kosmiczna sceneria i będą kosmiczne bitwy w całym Układzie Słonecznym. A na dokładkę będzie też gra Call of Duty: Modern Warfare Remastered.
Nad nową odsłoną serii Call of Duty pracuje studio Infinity Ward (autorzy trzech części Call of Duty: Modern Warfare oraz Call of Duty: Ghosts).

Jeżeli nic się nie zmieni, to prace zakończą się pod koniec października, a gra do sprzedaży trafi 4 listopada. Na PC, PlayStation 4 i Xbox One. I po raz pierwszy w historii serii, gra ukaże się w pełnej, polskiej wersji językowej.

Co nas czeka w grze?
Ostatnie części przenosiły nas coraz dalej w przyszłość i ten kierunek został utrzymany.
Areną naszych zmagań będzie Układ Słoneczny.
Tu wcielimy się w kapitana Reyesa, pilota Operacji Specjalnych pierwszego stopnia, dowódcę okrętu wojennego Retribution (który będzie naszą bazą). To jeden z ostatnich okrętów ziemskiej flocie, jaki przetrwał ostatni konflikt z Frontem Obrony Kolonii, który odłączył się od Kosmicznego Sojuszu Narodów Zjednoczonych w trakcie niedawnej wojny.

Zarzewiem konfliktu były oczywiście surowce naturalne. Na Ziemi ich już nie było i wszystko opierało na tym, co dostarczały Kolonie rozrzucone po Układzie Słonecznym. problem w tym, że wspomniany Front nie był skory do pomocy i postanowił wszystkie bogactwa zagarnąć dla siebie.

W walce z Frontem niezwykle ważną role będzie pełnić okręt Retribution, ale siądziemy też za sterami kosmicznego myśliwca Jackal. A cała kampania ma być odpowiednio epicka.

A pierwszy zwiastun Call of Duty: Infinite Warfare daje tego niezły przedsmak:


- Wraz z Call of Duty: Infinite Warfare, przenosimy serię w miejsca, których fani nie mieli możliwości dotąd doświadczyć - komentuje w oficjalnym komunikacie Dave Stohl, szef studia Infinity Ward. - Z jednej strony mamy tu rasową, twardo stąpającą kamaszami po ziemi żywą historię wojenną, z jakich znane jest Call of Duty. Z drugiej, futurystyczna sceneria odkrywa przed graczami przygodę o niespotykanych proporcjach, zapewniając przy tym niesamowitą, innowacyjną rozgrywkę i nowe doświadczenia dla fanów serii. A wszystko to zapewni piekielnie dużo dobrej zabawy.

W Infinity Warfare nie zabraknie oczywiście tego, co dla wielu graczy w serii jest najważniejsze, czyli rozgrywek wieloosobowych, ale tu na razie twórcy są nieco oszczędniejsi w dozowaniu informacji. Tryb dla wielu graczy ma kłaść nacisk na walkę w zwarciu na linii frontu, wprowadzając nowe rozwiązania w ewolucji systemu sterowania.
Będzie też równie popularny tryb zombie.

Będzie Call of Duty: Modern Warfare Remastered, czyli odświeżona wersja gry z 2007 roku, która uczyniła z Call of Duty jedną z najlepiej sprzedających się serii gier w historii i mocno wpłynęła na wiele innych gier.

Czego tu możemy się spodziewać? Ulepszonych tekstur w wyższej rozdzielczości, dynamicznego oświetlenia, nowego systemu cząsteczek i ulepszonej animacji. I 10 map do rozgrywek wieloosobowych.

Call of Duty: Modern Warfare Remastered będzie dostępne w czterech wydaniach Call of Duty: Infinite Warfare:
  • Legacy Edition i Digital Legacy Edition (Call of Duty: Infinite Warfare plus Call of Duty: Modern Warfare Remastered)
  • Digital Deluxe Edition (tu dochodzi jeszcze przepustka sezonowa).
  • Legacy Pro Edition (a tu dostaniemy jeszcze kolekcjonerski steelbook, ścieżkę dźwiękową, oraz dodatkowe przedmioty cyfrowe).
Call of Duty 4 Modern Warfare Remastered

Zdjęcia

  • Call of Duty: Infinite Warfare
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać