Assassin's Creed Rogue: Zwiastun, data premiery i pierwsze szczegóły (wideo)

Assassin's Creed Rogue

Shay Patrick Cormack, bohater gry Assassin's Creed Rogue

Fot. Ubisoft

Przyzwyczailiśmy się, że co roku wychodzi nowa gra z serii Assassin's Creed. A w tym roku będą dwie. Rogue ukaże się tylko na PlayStation 3 i Xbox 360. A wcielimy się w niej w...Templariusza.
O Assassin's Creed Unity wiadomo już sporo. W końcu to główna odsłona serii w tym roku. Gra swoją premierę będzie miała 28 października na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Jej akcja toczy się w ogarniętym rewolucją Paryżu. Gra powstaje na nowym silniku graficznym (i ma wyglądać rewelacyjnie) i mamy w niej znaleźć sporo nowych rozwiązań dla serii.

Natomiast Assassin's Creed Rogue powstaje tylko na konsole starej generacji, czyli PlayStation 3 i Xbox 360. Ta gra ukaże się 11 listopada, a Ubisoft postanowił zdradzić co nieco o swojej produkcji.

W tym przypadku znów trafimy do Ameryki Północnej. Czas akcji to wojna siedmioletnia (lata 1756-1763). W ramach nowej podróży odwiedzimy między innymi zamarznięty północny Atlantyk, rzeczne doliny Appalachów czy Nowy Jork.

Jednak największa zmiana dotyczy bohatera. Shay Patrick Cormack nie jest kolejnym asasynem, a Templariuszem. Cormack został zdradzony przez bractwo (podczas bliżej niesprecyzowanej misji), co sprawia, że trudno się dziwić jego decyzji. Plan ma prosty: zemścić się na zdrajcach. Realizacja tegoż planu sprawia zaś, że Cormack staje się łowcą asasynów...

Ubisoft zapowiada, że Assassin's Creed Rogue będzie najmroczniejszą częścią sagi. Nie zabraknie w niej jednak znanych - zwłaszcza z trójki i Black Flag - elementów. Jak choćby walk morskich. Tu niezwykle ważną role ma odgrywać nasz okręt Morrigan. Z drugiej strony główną bronią naszego bohatera będzie strzelba.

- Wiemy, że wielu posiadaczy konsol Xbox 360 i PlayStation 3 to fani serii Assassin's Creed, którzy koniecznie chcą w tym roku zagrać w nową grę - mówi Martin Capel, dyrektor gry w Ubisoft Sofia. - Assassin's Creed Rogue zamyka północnoamerykańską sagę, która rozpoczęła się w Assassin's Creed III i Assassin's Creed IV Black Flag. Dla posiadaczy konsol poprzedniej generacji będzie to szansa na skorzystanie z wielu wyczekiwanych opcji, takich jak gra jako Templariusz.

Nad grą pracuje studio Ubisoft Sofia, a cały proces wspomaga jeszcze sześć oddziałów firmy (Ubisoft Singapore, Montreal, Quebec, Chengdu, Milan i Bucharest).

A na pierwszym zwiastunie gra Assassin's Creed Rogue prezentuje się tak:


Assassin's Creed Rogue
Assassin's Creed Rogue
Assassin's Creed Rogue
Assassin's Creed Rogue
Assassin's Creed RogueZdjęcia

  • Assassin's Creed Rogue
Komentarze
ZicZac
ZicZac czw., 2014-08-07 01:18

Byłoby zabawnie

gdyby się okazało że Rogue będzie lepszą i ciekawszą grą niż Unity. Zresztą już teraz wygląd bohatera jest ciekawszy. Cormack przynajmniej jakoś wygląda, bo Arno jest zbyt hipsterski. 

Polecamy