Alien: Isolation. Co nowego u Obcego (wideo)

Alien: Isolation

W Alien: Isolation nie znajdziemy żadnych hologramów, czy nowoczesnych wyświetlaczy. Tu na starych monitorach wciąż dominuje zieleń.

Gra ma bazować na pierwszym filmie z Obcym w roli głównej, który swoją premierę miał już dawno, dawno temu, czyli w 1979 roku. Ma też tak wyglądać, co oznacza, że twórcy sięgają do wizji przyszłości stworzonej w przeszłości.
To, co w filmie wyglądało niezwykle nowocześnie, dziś wywołuje raczej uczucie nostalgii. I tak ma być w grze. Stare monitory CRT z minimalistycznymi animacjami. Mnóstwo mrugających światełek, wystających przełączników i pokręteł. Żadnych bajerów.

W nowych pamiętnikach developera twórcy gry z Creative Assembly opowiadają o tym, jak odtwarzają tą minioną wizję przyszłości wracając do czasów, w których rządziła kaseta VHS. A do współpracy zaprosili zresztą jednego z projektantów, który pracował przy filmie Ridley'a Scotta:


Alien Isolation
Alien Isolation
Alien Isolation
Alien Isolation

A co nas czeka w samej grze?
Akcja gry toczy się kilkanaście lat po wydarzeniach z pierwszego Obcego. Wcielimy się tu w Amandę, córkę znanej z filmów Ellen Ripley i... spróbujemy przeżyć. Obcy będzie tylko jeden, a my będziemy go unikać. Walka jest z góry skazana na niepowodzenie. Tym bardziej, że nie będziemy uzbrojeni, nie licząc klasycznego detektora ruchu.

PREMIERA gry Alien: Isolation została zaplanowana na 7 października. Na PC, PlayStation 4 i 3 oraz Xbox One i 360.

Zdjęcia

  • Alien: Isolation
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać

Polecamy