Age of Wulin: Zatrudnimy kucharza bez doświadczenia

Age of Wulin

Age of Wulin, czyli przyczajony kowal, ukryty kucharz

W świecie Age of Wulin nie ma problemu z bezrobociem. Za drobną opłatą zdobywasz wykształcenie i od razu możesz rozpocząć pracę w wyuczonym zawodzie.
Beta testy Age of Wulin rozpoczną się już w marcu, a tymczasem twórcy zdradzają, kim będzie można być w grze. A do wyboru będzie 17 profesji.

Age of Wulin to gra MMORPG, której akcja rozgrywa się w Imperialnych Chinach. Wszystko koncentruje się wokół sztuk walki. Do wyboru będzie osiem szkół, a każda będzie umożliwiać rozwój nieco innego stylu walki. Twórcy ze Snail Games zapowiadają też wielkie bitwy gildii, w których udział będzie mogło brać nawet 1300 graczy naraz. Ale nie samą walką człowiek żyje.

Age of Wulin

W Age of Wulin profesje dzielą się na cztery kategorie:
zbieractwo
wytwórstwo
handel
wolne zawody

Podstawową rolę w świecie gry mają odgrywać zawody związane w wytwórstwem. Kowale będą tworzyć broń białą, krawcy szaty, a kucharze strawy. To ostatnie ma być bardzo ważne, bo brak regularnych posiłków będzie niekorzystnie wpływał na umiejętności naszej postaci.

Wszystkie wyroby rzemieślnicze będziemy mogli sprzedawać: albo u napotkanych postaci niezależnych, albo innym graczom, albo na aukcjach, albo w wynajętych straganach (po zdobyciu odpowiedniej licencji). Do prowadzenia tego ostatniego będzie można zresztą kogoś wynająć.

Age of Wulin

Profesje z grupy zbieractwa to farmer, rybak, myśliwy, drwal i górnik. Czyli zawody pozwalające na zdobywanie, a potem sprzedawanie odpowiednich surowców.

Jednak najciekawiej – jak zapewniają twórcy – prezentują się zawody z dwóch ostatnich kategorii. Będzie można zostać żebrakiem albo np. hazardzistą grającym w Xiangqi; chińskie szachy. Do wyboru będzie też uczony i muzyk. Rola tych ostatnich jest dodawanie otuchy słuchaczom, co przekłada się na dodatkowe wzmocnienia w walce. Im bardziej doświadczony muzyk, tym większa siła wzmocnień.

Age of Wulin

W Age of Wulin będzie można się uczyć różnych zawodów. Wystarczy udać się nauczyciela danej profesji, czyli Sifu. Ten, za drobną opłatą, nauczy nas podstaw kowalstwa albo muzykowania.

A kiedy będzie można sprawdzić te pomysły w grze? Zamknięte beta testy Age of Wulin wstępnie zaplanowano na jeszcze na początek marca.

Age of Wulin

Zdjęcia

  • Age of Wulin
Komentarze
AMOK
AMOK pon., 2013-02-18 20:07

Lubię takie klimaty. Jak

Lubię takie klimaty. Jak wyjdzie open beta to na pewno spróbuję :)