Age of Wonders III: Wielka czystka w wykonaniu Teokratów (wideo)

Age of Wonders III

Age of Wonders III: Teokraci może nie wyglądają zbyt krwiożerczo, ale mają w zanadrzu Relikwiarz rozgromienia...

Wygląda na to, że Age of Wonders III będzie miało jedną wadę: siądziesz sobie do gry w poniedziałek wieczorem, a po chwili już wtorkowe wieczór. Taki turowy złodziej czasu. A do tego złodziejstwa przyczynią się na przykład Teokraci, z którymi możecie się bliżej zapoznać w materiale filmowym.
3 marca minęła 15 rocznica wydania gry Heroes of Might and Magic III. Dla wielu to wciąż jedna z najlepszych gier w historii i masa wspomnień związanych z całonocnym graniem.

Potem już tak dobrze nie było. "Czwórka" była zbyt odmienna, a kolejne części naśladowały najlepszą część w lepszy lub gorszy sposób, ale bez tej całej magii. Parę lat temu rosyjskie studio Katauri zbliżyło się do ideału wydając King's Bounty: Legenda.

Teraz dobre czasy chcą nam przypomnieć Holendrzy z Triumph Software za sprawą trzeciej odsłony serii Age of Wonders. A dziś proponują nam bliższe spotkanie z Teokratami.

To jedna z sześciu dostępnych w grze klas przywódców. Klasa przywódcy to – obok jego rasy – ma decydujący wpływ na kształt rozgrywki, bo decyduje o dostępnych technologiach i specjalnych jednostkach.
Teokraci mają być dość zrównoważoną klasą. Ich miasta rozwijają się wszechstronnie, mogą na różne sposoby wspierać oddziały, a polegają przede wszystkim na sile ducha, dzięki czemu ich jednostki są niewrażliwe na kontrolę umysłu.
Wady? każdy ma jakieś wady. Teokraci gorzej radzą sobie w walce z maszynami.

Za to mają takie jednostki jak Ewangelista, Cherubin czy Relikwiarz rozgromienia (to ostatnie to coś w rodzaju artylerii dalekiego zasięgu). A wśród specjalnych zdolności znajdziemy między innymi Znamię heretyka, Wielką czystkę czy Armagedon.

W akcji Teokraci prezentują się tak:Premiera gry Age of Wonders III - tylko na PC i w polskiej, kinowej wersji językowej - juz 31 marca.

Zdjęcia

  • Age of Wonders III
  • Age of Wonders III
  • Age of Wonders III
  • Age of Wonders III
  • Age of Wonders III
Komentarze
ytong77
ytong77 sob., 2014-03-15 20:13

w pierwszej polowie

tego roku czekałem na dwie gry. W Dark Souls II już gram i jestem oczarowany. Gra roku. mam nadzieje, ze AoW III zajmie drugie miejsce na tej liscie