28 120 000 złotych – tyle zarobili twórcy Wiedźmina

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Niemal w ciemno można obstawiać, Wiedźmin 3: Dziki Gon będzie udaną produckją

Powyższa kwota to zysk, jaki w minionym roku osiągnęła grupa CD Projekt. Największe wpływy pochodzą ze sprzedaży gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. A jakie będą nowe gry?
Łącznie w ciągu ostatnich dwóch lat firma zarobiła ponad 50 milionów złotych.

– Osiągnięty historyczny zysk, został poparty przez świetne przepływy pieniężne. Warto podkreślić, że stan naszej gotówki na przestrzeni 2012 roku zwiększył się o 17 000 000 zł i zmniejszyliśmy saldo kredytów o 8,7 mln zł równocześnie finansując produkcję dwóch wielkich gier najwyższej jakości – komentuje w oficjalnym komunikacie Piotr Nielubowicz, członek zarządu.

A Adam Kiciński, prezes CD Projekt, zwraca uwagę na Wiedźmina 2 w wersji na konsolę Xbox 360:

– Po raz pierwszy nasza gra trafiła na inną platformę niż komputery PC. Weszliśmy na nowy, wielki rynek i osiągnęliśmy na nim komercyjny, artystyczny i technologiczny sukces. Nasze następne duże tytuły będziemy wydawać równocześnie na wszystkich najbardziej zaawansowanych platformach sprzętowych, co powinno przełożyć się na ogromny wzrost potencjału sprzedażowego kolejnych gier w stosunku do pierwszej i drugiej części Wiedźmina.

Do tej pory wszystkie gry z Wiedźminem w tytule sprzedały się w ponad 5 000 000 egzemplarzy. Tylko w 2012 roku poszło prawie 1 600 000.

A perspektywy przed polską firmą są jeszcze lepsze. W 2014 roku ukaże się Wiedźmin 3: Dziki Gon i to od razu na PC, Playstation 4 i „wszystkie najbardziej zaawansowane platformy sprzętowe, które będą na rynku w momencie premiery". (więcej o grze Wiedźmin 3: Dziki Gon przeczytacie tu - Wiedźmin 3: Dziki Gon. To będzie piękna gra)

A to nie jedyna gra nad którą pracuje studio CD Projekt RED. Cyberpunk 2077 oparty na „papierowym" systemie RPG zapowiada się równie dobrze. Kiedy studio w lutym wypuściło pierwszy zwiastun gry, ten w zaledwie tydzień został obejrzany ponad 7 000 000 razy. (więcej o grze przeczytacie tu - Cyberpunk 2077: Pierwszy trailer robi wrażenie)

Przy okazji zarząd CD PROJEKT przyjął aktualizację strategii na lata 2013-2016. I tu znajdziemy ciekawą informację – w tym czasie planowane sa premiery jeszcze dwóch gier, które – cytujemy – „mają wspierać jedną z linii produktowych". 

Zdjęcia

  • Wiedźmin 3: Dziki Gon
Komentarze
MicMus
MicMus czw., 2013-03-21 14:42

Brawo.

CDP Red wie jak robić gry. Tylko im pozazdrościć talentu. Wiedźmin to świetna seria zarówno jedynka jak i dwójka dostarczyły mi masę świetnej zabawy, na trójkę czekam i to bardzo.

Co do Cyberpunk 2077 tytuł zapowiada się genialnie, ale nie jestem pewny czy mi osobiście przypadnie do gustu, ale jestem pewien, że Redzi odniosą światowy sukces.

bender
bender czw., 2013-03-21 16:46

pelen szacun

oby tylko jakis gigant ich nie wykupil, bo wszystko popsuje. Juz sobie wyobrazam nowego wieska wydawanegio przez EA. I ciekawe, co za dwa mneijsze tytuly? ja bym chętnie w jakis duzy dodatek do wiedzmina zagral

MicMus
MicMus czw., 2013-03-21 18:08

. . .

@bender:

O wykupienie nie musimy się martwić. Redzi mają bardzo mocno pozycję na rynku, a kolejne gry tylko ich wzmocnią. Gdyby się sprzedali wszystkie serie z automatu straciłby na jakości.

szostak21
szostak21 czw., 2013-03-21 18:27

Ciekawe ile tam

Ciekawe ile tam zarabiają pracownicy. I czy mają znizki na zakup gier?

Polecamy