Nvidia Charity Stream: Gracze zebrali 80 000 złotych

Nvidia Charity Stream

Nvidia Charity Stream

Fot. Nvidia

Kilkudziesięciu uczestników charytatywnego wyzwania przez 36 godzin grało i zachęcało widzów do rejestrowania się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego i do wpłacania darowizn na rzecz Fundacji DKMS.
W miniony weekend e-sportowcy, miłośnicy gier i artyści przez 36 godzin prowadzili stream grając w takie tytuły jak Playerunknown's Battlegrounds, Fortnite, Counter Strike: Global Offensive i League of Legends.

W inicjatywie wzięli udział między inymi inetkoxTV, Izak i Pasha Biceps, którzy szczególnie przyczynili się do tak imponujących wyników zbiórki, a także reZigiusz, Nervarien, Wonziu i członkowie e-sportowych drużyn (PRIDE, Team Kinguin, AGO Gaming). 

Wszyscy namawiali widzów, by rejestrowali się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego i wpłacali darowizny na rzecz Fundacji DKMS.

W warszawskim studiu do wsparcia zachęcał także Wojciech "Łozo" Łozowski, były wokalista grupy Afromental, który przy okazji zagrał w Rocket League.

- Miło nam, że już po raz trzeci udało się zorganizować akcję charytatywną, która spotkała się z tak dużym zainteresowaniem. Tym razem dzięki hojności graczy zebraliśmy 80 000 złotych - podkreśla w informacji prasowej Hanna Leśniorowska, Marketing Manager Central Eastern Europe z firmy Nvidia. - Pieniądze w całości zostaną przeznaczone na wsparcie Fundacji DKMS. Ale zależało nam przede wszystkim na uświadomieniu jak największej liczbie internautów, jak ważna jest kwestia rejestracji potencjalnych dawców szpiku.

- To oznacza dla nas możliwość rejestracji 444 nowych potencjalnych dawców. Na świecie co 10 minut nowotwór krwi odbiera komuś życie. Rejestrując nowych potencjalnych dawców będziemy w stanie sprawić, by tych tragicznych historii było coraz mniej - dodaje Michał Babicz z Fundacji DKMS. - W trakcie weekendu zarejestrowaliśmy prawie 1000 nowych potencjalnych dawców. Stream na pewno znacząco przyczynił się do osiągnięcia tego świetnego wyniku.

Gramy dla dkms 

Zdjęcia

  • Nvidia Charity Stream
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać