Medal of Honor: Warfighter. Nagany za pracę przy grze

Medal of Honor: Warfighter
Przy tworzeniu gry Medal of Honor: Warfighter brali udział żołnierze amerykańskiej jednostki Navy SEALS. Jak się okazało, zdradzili za dużo informacji i zostali ukarani.
O sprawie donosi telewizja CBS. W swoim materiale – który znajdziecie tutaj – informuje, że siedmiu żołnierzy z Navy SEALS otrzymało naganę za wyjawienie sekretów wojskowych. Nagana uniemożliwia im awans, a na dodatek ich wynagrodzenie zostało obniżone o połowę na dwa miesiące. A ponieważ dochodzenie wciąż trwa, nie wiadomo, czy nie będzie dalszych konsekwencji.

Na dodatek żołnierze nie wystąpili do dowództwa o zgodę na pracę przy grze, a jej twórcom - studiu Danger Close - pokazali jeszcze swój specjalistyczny sprzęt.

To oznacza, że nie zrobili tego tak, jak operatorzy polskiej jednostki GROM, którzy też mieli swój udział przy powstaniu gry.

– Kiedy już twórcy gry mieli załatwione wszystkie pozwolenia, zadzwonił do mnie dowódca. Wiedział, że dwa tygodnie przechodzę na emeryturę i spytał się, czy jestem zainteresowany – mówił w rozmowie z nami Vinci, były operator GROMu, który trafił na polską okładkę gry (całą rozmowę przeczytacie tutaj: Medal of Honor: Warfighter. Liczy się wola walki). 

Zdjęcia

  • Medal of Honor: Warfighter
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać