Gracze zebrali 1 010 829 dolarów na walkę z głodem

Athene

Anthene, organizator akcji ShareCraft 2012 Save the Children Challenge

Fot. gra.pl

Wszystko za sprawą zawodowego gracza znanego jako Athene. Kwota będzie większa, bo jeszcze można wpłacać datki.
Pieniądze są zbierane w ramach akcji ShareCraft 2012 Save the Children Challenge; kampanii prowadzonej na rzecz najmłodszych mieszkańców Afryki, mierzących się z największą falą głodu ostatnich 60 lat. Potrwa ona jeszcze jeden dzień.

W zebraniu tej niebagatelnej sumy pomogła pasja i zaangażowanie, którym Athene zaraził olbrzymią społeczność graczy z całego świata, bo to właśnie oni zdecydowali się przekazać swoje datki na rzecz potrzebujących. Swoje wsparcie zaoferowała też firma DC Entertainment, której przedstawiciele zapowiedzieli podwojenie sumy zebranych pieniędzy do wartości miliona dolarów – co stanowi obecnie około połowę całości zebranych środków.

Kwota, którą udało się zgromadzić a akcji zorganizowanej przez Athene i sponsorującą go firmę Razer doskonale świadczy też o potencjale gamingu online. Athene chętnie gości na eventach organizowanych na całym świecie, na których opowiada sukcesie inicjatywy ShareCraft oraz o tym, jak można zminimalizować efekty pustoszącego część świata głodu

Szczegóły samej akcji znajdziecie na www.opsharecraft.com.Zdjęcia

  • Athene
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać