drukuj

Wracamy do Metra!

Dzisiaj premierę miał trailer wyczekiwanej przez fanów na całym świecie gry Metro: Last Light. Ci bardziej niecierpliwi mogli znaleźć go już w sieci wczoraj. Podobno wyciekł on z serwisu Kotaku. 

Trailer nakręcony został z wykorzystaniem żywych aktorów (tak zwany live act) i przypomina krótki filmik. Nie będę zdradzał fabuły. Powiem tylko, że klimat wgniata w fotel, a dodatkowo zobaczymy moment, w którym Artiom trafia do metra (co z pewnością ucieszy fanów uniwersum Metra stworzonego przez Dimitrija  Głuchowskiego).

A wydawało mi się, że pierwszy trailer z piosenką Machine Gun grupy Portishead podniósł poprzeczkę tak wysoko, że trudno będzie o podobne emocje.

I pomyśleć, że jeszcze na początku roku wydawało się, że projekt trafi do kosza. Po opublikowaniu wyników finansowych wydawcy - firmy THQ pojawiła się plotka, że Metro: Last Light zostanie wstrzymany. Na szczęście już wiadomo, że taka się nie stanie. 

Na oficjalnej stronie projektu można już składać zamówienia na grę. 

Metro: Last Light to druga gra, która przeniesie nas do moskiewskiego metra, gdzie ludzie ukryli się przed atomową zagładą. Pierwsza część - Metro 2033, powstała na podstawie książki pod tym samym tytułem. Zarówno książka jak i gra leża na mojej osobistej Kultowej Półce. Obie są w każdym tego słowa znaczeniu fantastyczne.

Kto nie czytał - niech żałuje i jak najszybciej ściągnie za darmo książkę z polskiej oficjalnej strony uniwersum Metro. Kto nie grał - niech jak najszybciej zakupi grę. Można ją dostać już za 17 zł w cyfrowej dystrybucji. 
 
Metro: Last Light wydane ma być w pierwszym kwartale 2013 roku. 

uziel
Autor:uziel
Komentarze
Bazinga
Bazinga czw., 2012-05-24 18:11

metro 2033

było dla mnie jedną z najbardziej niedocenionych gier. Owszem, miala pare wad - kiepskie mutanty, muzyke, którą się zapominało i takie sobie sobie strzelanie. Ale klimat był prawie tak dorby jak w Stalkerach. Liczę, że last light będzie równie dobre.

Paweł Wiater
Paweł Wiater śr., 2012-06-06 09:41

"Kto nie czytał - niech

"Kto nie czytał - niech żałuje i jak najszybciej ściągnie za darmo książkę z polskiej oficjalnej strony uniwersum Metro." - lepiej chyba zachęcać do kupna książek ;) w tym nie tylko Metro 2033, ale również Metro 2034 (słabsze niestety) czy Pitera (inny autor ale jest dobrze). "Do Światła" jeszcze nie czytałem, ale jestem dobrej myśli :)