drukuj

Gemini Rue - podróż w czasie

Kochacie film Blade Runner? Czytacie książki Philipa K. Dicka? Gracie w przygodówki? Jeśli tak to gra Gemini Rue jest dla was. 

Przyznam, ze do tej gdy sięgałem bez przekonania. Aż wstyd się przyznać zniechęcała mnie grafika. Stylizowana na przygodówki z połowy lat 90-tych, z dużymi pikselami i rozdzielczością typu 640x480. Wydawało mi się, że taka gra nie może się podobać. Ale myliłem się i to bardzo! Nie doceniłem swojej wyobraźni, która autor gry potrafił w niezwykły sposób pobudzić.  

Joshua Nuernberger, twórca Gemini Rue, jest mistrzem wyobraźni i udowadnia, ze to ona jest w grach najważniejsza. Na nic graficzne efekty, jeśli gra jest pusta - nie ma klimatu, tego "czegoś" co pozwoli nam zagłębić się w wymyślony przez twórców świat.

Dlatego mówię wam - zapomnijcie o pikselach ;). Oddajcie się klimatowi. A ten jest w Gemini Rue naprawdę fantastyczny. To gra z pogranicza sf, cyberpunk, a nawet kryminału w stylu noir. Akcja rozgrywa się w 2229 roku. Naszym zadanim jest odnalezienie zaginionego brata głównego bohatera. Azriel Odin, prywatny detektyw, przybywa w tym celu na planetę Barracus w systemie Gemini. 

Już pierwsze chwile mówią wszystko tym w jaki klimat wrzuca nas autor gry. Ciemne niebo, przygnębiające kolory, obskurne ulice, deszcz... to wszystko wywołało szeroki uśmiech na mojej twarzy. Uwielbiam takie scenerie i od razu zrozumiałem, że za tą grą tęskniłem od dawna. 

Dalej jest już tylko lepiej - przestępcza organizacja, tajemniczy i wszechwładny The Director, ucieczki i strzelaniny.

Całość dopełnia wspaniała muzyka, która potęguje nastrój wędrując między jazzowymi dźwiękami ze starego kryminału, a muzyką z filmów sf. 

Niczego nie brakuje także innym dźwiękom - deszcz, odgłos pracujących maszyn, zachrypnięty głos głównego bohatera. Wszystko to sprawia, że świat Gemini Rue staje się jeszcze bardziej wiarygodny. 

Mechanizm gry to klasyczny point & click. Rejestrując grę na Steam mamy możliwość zdobycia 15 osiągnięć. dzięki temu wiem ile jeszcze przegapiłem w tej - z pozoru - prostej grze. Wkrótce przejdę ją jeszcze raz by dokładniej zbadać ten świat. 

Dlatego bardzo mocno polecam wam tę grę. To opowieść o przemocy, zdradzie i poszukiwaniu samego siebie. Przygoda, która długo będziecie pamiętać. Podróż w czasie - zarówno do klasycznych przygodówek jak i do przyszłości.

Gra dostępna jest w cyfrowej dystrybucji. Do nabycia na stronie Wadjeteyegames lub na Steam. Gemini Rue wyszła także w polskiej wersji językowe w pudełku.  

uziel
Autor:uziel
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać