drukuj

GTA V trafia na PC

Tagi:
GTA V trafia na PC

Grand Theft Auto V jest (jak sama nazwa wskazuje) piątą odsłoną tej niesamowicie popularnej serji gier wideo. Co ciekawe, gracze PC czekają na port już bardzo długo, a przecież seria narodziła się właśnie na komputerach osobistych w 1997 roku, za sprawą studia Rockstar. Sama piątka na konsole wyszła już we wrześniu 2013 roku i przyciągnęła przed ekrany gigantyczną ilość graczy.

Twórcy zatroszczyli się w niej o prawdziwie filmową hiostorię, poznamy w niej losy trzech, związanych ze sobą postaci. Pierwsza znich to Michael Townley, który kiedyś był wspaniałym i skutecznym rabusiem banków, teraz bierze udział w programie ochrony świadków i jedyne emocje na jakie sobie może pozwolić to ciągłe kłutnie z rodzina z którą zdecydowanie nie dogaduje się najlepiej. Prowadzi go to w tarapaty w wyniku których musi przeprowadzić jeszcze jeden, ostatni skok. Los łączy go z dawnym kolegą po fachu, Trevorem Philipsem "nieco" niezrównoważonym dżentelmenem którego nietypowe zachowania na pewno zapadną w pamięć graczy którzy nie mieli jeszcze okazji go poznać. Gdy dojdzie już do połączenia bohaterów, dołączy też do nich zwerbowany chłopak z getta – Franklin.

Ta nasza wesoła kompania zacznie swoją fascynującą przygodę w gigantycznym, wygenerowanym przez twórców świecie. Histroria którą poznamy, rozgrywa się w mieście Los Santos, inspiracje Los Angeles są oczywiste jeśli tylko zwrócimy uwagę na architekturę i klimat miasta. Pojawiła się ona już zresztą w San Andreas, jednej z bardziej udanych odsłon serii. W piątce, jest ona jednak znacznie rozbudowana. Metropolia jest większa niż kiedykoliwek wcześniej i gracze będą mogli zwiedzić ogrom nowych obszarów. Od pięknych, nowoczesnych osiedli, przez ponure tereny przemysłowe aż po nieskończone bezdroża pustyni.

Przemieszczanie się pomiędzy nimi, jest rozwiązane tak jak zawsze w serii, czyli mamy do dyspozycji niezliczone pojazdy. Możemy zasiąść za kierownicą najróżniejszych samochodów, od zwyczajnych osobówek, przez wyścigówki, samochody terenowe i wiele, wiele innych. Oczywiście możemy pokierować także motorami różnych typów, rowerami, skuterami czy samolotami. Przyda nam się szybki transport bo naprawdę jest co zwiedzać. Twócy przygotowali całą masę aktywności w których możemy wziąć udział poruszając się po mapie. A misje fabularne są bardzo dopracowane i dobrze spajają całą przygodę. Co do misji pobocznych i aktywności dodatkowych to wybór jest ogromy. Od jogi, przez golfa i tenisa aż po skoki ze spadochronem. Pieniądze, zdobyte w niezbyt legalny sposób wydamy na nowe ubrania, wyposażenie, samochody, broń czy nawet nieruchomości.
Nic, tylko czekać na premierę. 

Zdjęcia

  • GTA V trafia na PC