drukuj

Warlock: Master of the Arcane - Demo

O demo! Myślę sobie włączając steama. Myślę: turowa strategia. Bosko. Ściągnęłam, włączyłam, pograłam. A teraz słów kilka.

 Master of the Arcane

Po pierwsze: nie trzeba nawet dotrzeć do słynnej opcji "koniec tury" by domyśleć się, że mamy do czynienia z grą w stylu serii Civilisation
Po drugie: to wcale nie wada.
Po trzecie: czary.

Ogólnie czary to taka dla mnie wkurzająca opcja we wszelkich strategiach. Wolę zbierać wojsko, budować, eksplorować, podbijać. Zazwyczaj magię traktuję jako dodatek, wkurzający dodatek jeśli umiejętności magiczne trzeba rozwijać by coś z tego mieć.
W Warlock: Master of the Arcane akurat czary nie są wkurzające. Wprost przeciwnie, szczególnie gdy już na początku uratowały mi tyłek przy zbyt brawurowym ataku na wrogi oddział.

Gdybym miała na szybko oceniać.... Hm, może inaczej: gdybym miała się zdecydować na kupno tej gry - tak, kupiłabym ją ale za jakąś rozsądną sumę. Nie dostajemy żadnej rewolucji, to wszystko już było. Możliwe też, że po kilku kampaniach gra może się znudzić (to nie seria King's Bounty, choć demo o grywalności dużo też nie powie nam - to znaczy o tej długoterminowej grywalności).

Grafika jest w porządku, interfejs bardzo intuicyjny, nie potrzeba do tego praktycznie żadnego samouczka. Skoro gra pociągnęła spokojnie na moim kilkuletnim lapsie to podejrzewam, że wszędzie można płynnie pograć. I dobrze się bawić. Za odpowiednią cenę. Premiera ma być 8 maja - czy w Polsce, tego nie wiadomo. Ale zapewne znajdzie się na steamie. Wtedy sprawdzimy cenę - spokojnie wydałabym na nią bez bólu 50 zł, ale to są moje rachunki.

Jeśli chcielibyście więcej - proponuję włączyć steama i zainstalować demo i sprawdzić na własnej skórze ową "Cywilizację" w skórze fantasy.

Grająca w gry przeróżne: od ekonomicznych po strzelanie w sieci
mahjong_party
Autor:mahjong_party
Komentarze
ZicZac
ZicZac śr., 2012-05-02 21:20

Civka z czarami? odpalam

Civka z czarami? odpalam steama

Polecamy