drukuj

Hearthstone: Heroes of Warcraft - Gra która pobije League of Legends?

Hearthstone: Heroes of Warcraft

Hearthstone: Heroes of Warcraft to nowa gra karciana studia Blizzard

Blizzard słynie z tego, że każda z gier, która wychodzi spod ich ręki staje się wielkim hitem. Studio przy produkcji nowych tytułów często używa stworzonych już wcześniej światów np. świat Warcrafta w World of Warcraft. Trzeba przyznać, że wychodzi im to całkiem dobrze, ale czy będzie tak i tym razem?

 Hearthstone: Heroes of Warcraft to kolekcjonerska gra karciana przeznaczona na komputery osobiste oraz co ciekawe tablety. Jest to pierwsza darmowa gra Blizzarda tworzona przez małą grupkę zapaleńców tradycyjnych karcianek, którzy postanowili wreszcie porządnie oddać emocje oraz złożoność gier tego typu w wirtualnym świecie.

Rozgrywka odbywa się w stylu MMO na serwerach Battle.net, więc będziemy mieli okazję grać z przeciwnikami z całego świata. Zaczniemy oczywiście od wyboru swojego bohatera i złożenia własnej talii kart, które to będą różnić się dla poszczególnych klas. Każda z postaci będzie miała również swoje specjalne umiejętności.

Wiele osób obawia się, że skoro gra będzie Free2Play to karty z Item Shopu będą o wiele potężniejsze od tych dostępnych dla gracza nie chcącego wydawać swoich pieniędzy. Twórcy zapewniają jednak, że gra będzie dobrze zbalansowana i każdy zwyczajny gracz będzie mógł dojść do tego, co ludzie wydający środki, ale zajmie mu to odpowiednio więcej czasu.

W grze znajdziemy wiele różnych kart

Biorąc pod uwagę to, że Blizzard nie wypuszcza gier niedopracowanych i każdą z nich cechuje niezwykła grywalność, można pokusić się o tezę, że Hearthstone: Heroes of Warcraft będzie poważnym zagrożeniem dla największego gracza na scenie darmowych gier MMO, czyli League of Legends.

Choć są to z pozoru z goła odmienne gry to jednak wielu graczy za plus Hearthstone może uznać to, że nie muszą przejmować się innymi graczami ze swojej drużyny jak ma to miejsce w LoLu i tylko od nich zależy jak potoczy się rozgrywka. Następną rzeczą przemawiającą za nowym dziełem Blizzarda jest zwięzłość pojedynków - mają trwać 10-15 minut, a połączenie tego z możliwością gry na tabletach daje dobre postawy, by twierdzić, że Heroes of Warcraft stanie się tak popularne jak chociażby Angry Birds i będzie grane na przerwach w szkołach, czy podczas jazdy autobusem.

 Heroes of Warcraft będzie dostępny również na tabletach

Obecnie trwają zapisy do beta testów gry. Dołączyć do nich może każdy, kto ma konto na Battle.net i zgodzi się z warunkami uczestnictwa. Premiera gry przewidywana jest na wakacje tego roku. 

Zdjęcia

  • Hearthstone: Heroes of Warcraft
Zapalony gracz już od przedszkola. Wielki fan e-sportu. Obecnie student.
AMOK
Autor:AMOK
Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać